Reklama

W poszukiwaniu oznak wiosny na Mazurach. Zaglądamy do Ełku

Bieżące18 marca 2022, 18:05Komentarzy: 0
W poszukiwaniu oznak wiosny na Mazurach. Zaglądamy do Ełku
 fot. mazury24.eu

Szukając oznak wiosny dojechaliśmy do Ełku. Spacer po promenadzie przy jeziorze Ełckim, zadośćuczynił brak wyraźnych wiosennych akcentów. Miasto w marcowym słońcu piękne prezentuje się zarówno z góry i z dołu. Mamy nadzieję, odwiedzać to piękne miasto częściej...

Mazurskie miasto położone na pojezierzu ełckim, niemalże dziewiczej krainie z lasami o słonecznych polanach i mrocznych zagajnikach z przezroczystymi jeziorami, czystymi rzekami i szemrzącymi strumykami rozlokowanymi między morenowymi pagórkami.

Sercem tej ziemi jest Ełk, malowniczo położony nad Jeziorem Ełckim i rzeką. Jaćwingowie – pierwsze na tych ziemiach plemię – założyli na ełckiej wyspie strażnicę. W późniejszych latach ówczesny komtur krzyżacki – Urlich von Jungingen – nadzorował prace przy wznoszeniu warownego zamku, którego fundamenty przetrwały do dzisiaj.

To właśnie krzyżacki zamek dał początek późniejszemu miastu. Turysta w Ełku na brak atrakcji narzekać nie może. W mieście jest plaża miejska na której można nie tylko kąpać i opalać się do woli, ale również wypożyczyć sprzęt wodny i podziwiać malowniczy brzeg miasta z powierzchni jeziora.

Jeśli ktoś jednak nie ma ochoty na plażowanie, można wybrać się na spacer promenadą, która ciągnie się brzegiem jeziora Ełk. Jest tu spokój i cisza, zakłócana jedynie przez rozmawiających ludzi. Po jeziorze pływają ptaki, które łaszą się do spacerowiczów. Wiosną i latem jest tu pełno spragnionych ciekawych widoków, rowerzystów. Jest to idealne miejsce wypoczynku dla tych, którzy szukają spokoju dziewiczych, nieskażonych cywilizacją krajobrazów oraz tych preferujących aktywny wypoczynek na rowerze, w kajaku bądź na grzbiecie końskim.

Wszystko to razem tworzy niepowtarzalny krajobraz i zachęca do pozostania tu na dłużej.

Co warto zwiedzić w Ełku?

ReklamaC1 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Tło Dla Mew - domki
ReklamaB2 - HeydayBoats
ReklamaA2 - AZS Wilkasy