ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

W przyszłym roku szybciej dotrzemy na Mazury

Inwestycje11 marca 2020, 11:54Komentarzy: 1
W przyszłym roku szybciej dotrzemy na Mazury
 fot. mazury24.eu

To dobra informacja dla tych, którzy z Mazowsza na Mazury wybierają się własnym środkiem transportu. Już w przyszłym roku pojedziemy szybko i wygodnie drogą krajową nr 7 nad Wielkie Jeziora Mazurskie.

Jest decyzja wojewody mazowieckiego w sprawie budowy trasy S7 na odcinku Napierki - Mława. To był ostatni odcinek bez umowy, jak zapewnia GDDKiA - prace ruszą niebawem. Po oddaniu drogi do ruchu znacznie szybciej pojedziemy z Mazowsza na Mazury, czy dalej nad morze.

Wojewoda Mazowiecki wydał kolejną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Tym razem dotyczy ona odcinka drogi ekspresowej S7 Napierki - Mława - informuje GDDKiA. Budowa obejmie 14-kilometrowy odcinek ekspresówki.

Na wykonawcę wybrano konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe, a kwota inwestycji to 294,7 mln zł. Planowany termin zakończenia kontraktu to drugi kwartał 2021 r.

To ostatni z czterech odcinków trasy S7 na terenie północnego Mazowsza, na które zostały już podpisane umowy. Po rozpoczęciu budowy na odcinku Napierki - Mława roboty obejmą całość ponad 70-kilometrowego odcinka między granicą woj. warmińsko-mazurskiego a Płońskiem.

"Zgodnie z kontraktem powstanie droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstanie m.in. 14 obiektów inżynierskich oraz dwa węzły: Mława Północ i Mława Wschód" - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś). Inwestycja jest współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 10
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts