ReklamaA1 - Gertis

W Szczytnie na Mazurach powstała tężnia solankowa

BieżąceInwestycje15 kwietnia 2023, 7:03
Miasto Szczytno.
Miasto Szczytno. fot. mazury24.eu

Tężnia solankowa w Szczytnie już działa. Na jej uroczyste otwarcie władze miasta zapraszają 21 kwietnia 2023 r. o godzinie 18:00 do parku przy ul. Pasymskiej.

Wydarzenie wzbogacone zostanie o występy artystyczne w wykonaniu Tomasza Banula oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, prelekcję o zdrowiu, strefę relaksu i atrakcje przygotowane przez ZHP Szczytno.

W Szczytnie na Mazurach powstała tężnia solankowa

Powstanie tężni solankowej w Szczytnie to efekt głosowania mieszkańców tego mazurskiego miasta w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt zakładał budowę zadaszonej tężni solankowej wraz z infrastrukturą, która powstała na działce miejskiej w parku przy ul. Pasymskiej lub w parku przy ul. Marii Curie Skłodowskiej.

Powstała tężnia solankowa o kształcie owalnym z zadaszeniem, aby można było korzystać z niej przez cały rok, niezależnie od panujących warunków pogodowych z wewnętrznym oświetleniem pozwalającym w okresie letnim na użytkowanie przez całą dobę.

W ramach projektu przewidziano następujące działania: budowa tężni solankowej z zadaszeniem i zagospodarowaniem, zainstalowanie 6 ławek parkowych z oparciem, zależnie od lokalizacji montaż oświetlenia i stojaka na rowery, montaż koszy na śmieci.

Działanie lecznicze inhalacji korzystnie wpływa na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych, a także działa stymulująco na pracę układu odpornościowego. Seanse oddechowe w tężni są także zalecane w chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 79

 • 63
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 4
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Wilcze Lotnisko

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Ruciane Tarasy
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka