ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

W Szczytnie zainaugurowano rok Krzysztofa Klenczona

Wydarzenia i imprezy13 kwietnia 2021, 12:03
W Szczytnie zainaugurowano rok Krzysztofa Klenczona
 fot. UM Szczytno

W Szczytnie trwa inauguracja roku znanego muzyka i piosenkarza - Krzysztofa Klenczona. 7 kwietnia br., w 40. rocznicę śmierci artysty, odbyły się specjalne uroczystości okolicznościowe. Złożono kwiaty przy pomniku i grobie piosenkarza oraz odbył się specjalny koncert, transmitowany w Internecie.

Oprócz przemówień burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego oraz Jerzego Klenczona - brata stryjecznego Krzysztofa Klenczona, złożono również kwiaty pod pomnikiem artysty przy Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.

Wszyscy uczestnicy inauguracji przeszli na Plac Juranda wręczając przechodniom upominki związane z obchodami Roku Klenczonowskiego.

O godz. 12:00 wspólnie oddali hołd Krzysztofowi Klenczonowi przy nutach piosenki „Biały Krzyż”, w ramach akcji pod nazwą „Minuta dla Krzysztofa Klenczona”. Utwór ten wybrzmiał także w szczycieńskich przedszkolach i szkołach oraz w wielu domach, miejscach pracy i samochodach mieszkańców Szczytna.

Na grobie Klenczona, który znajduje się na szczycieńskim cmentarzu komunalnym, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Odbył się również koncert zespołu „Na Przekór” pt. „Pamiętamy” transmitowany w wersji online na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Szczytnie oraz na profilu facebookowym miasta.

Zwieńczeniem dnia Inauguracji będzie specjalny pokaz laserowy, który ze względów pandemicznych także będzie można obejrzeć tylko w wersji online.

Urząd Miejski w Szczytnie zaprasza wszystkich miłośników twórczości artysty na wydarzenia w ramach obchodów Roku Krzysztofa Klenczona. Transmisje z wydarzeń będzie można obejrzeć na profilu FB oraz na stronie internetowej miasta Szczytno

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Sailing Machine