ReklamaA1 - Stranda Majówka

W Węgorzewie wkopano kapsułę czasu. Co w niej się znalazło?

Bieżące6 kwietnia 2021, 15:15Komentarzy: 1
W Węgorzewie wkopano kapsułę czasu. Co w niej się znalazło?
 fot. UM Węgorzewo

W Węgorzewie uroczyście wkopano kapsułę czasu. Był to element obchodów 450-lecia nadania praw miejskich temu mazurskiemu miastu. Co węgorzewianie pozostawili dla potomnych?

Obowiązujące obostrzenia nie pozwoliły na huczne obchody 450-lecia nadania praw miejskich Węgorzewu. Chcąc zaakcentować jednak to wydarzenie, w piątek (2 kwietnia) na placu Niepodległości odbyła się symboliczna uroczystość.

Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski wraz z zaproszonymi gośćmi zakopał kapsułę czasu pod jubileuszowym dębem oraz odsłonił pamiątkową tablicę z okazji 450-lecia Węgorzewa.

W kapsule znalazły się przedmioty i informacje, ukazujące czasy, w jakich żyjemy - m.in. list do przyszłych pokoleń, wydanie "Węgorzewskiego Tygodnia", jedna ze zwycięskich kartek z urodzinowymi życzeniami dla miasta, pendrive z informacjami o gminie i Węgorzewskim Centrum Kultury, zdjęcia z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, magnes-rybka z Muzeum Kultury Ludowej, mapa Węgorzewa, rękodzieło Jadwigi Danuty Micińskiej-Szutkowskiej (przekazane przez Honorowego Obywatela Węgorzewa Barbarę Grąziewicz-Chludzińską) oraz informacje o powstaniu powiatu węgorzewskiego. Nie zabrakło także znaku obecnych czasu - maseczki ochronnej.

- W ten sposób chcieliśmy podkreślić historyczną datę 4 kwietnia, kiedy to Węgorzewo otrzymało prawa miejskie - mówi burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski. - Zakopana kapsuła to świadectwo naszych czasów, wiadomość dla przyszłych pokoleń. Ten piękny jubileusz miasta skłania do spojrzenia na przeszłość, refleksji nad teraźniejszością i zastanowienia się nad przyszłością. Jesteśmy wdzięczni poprzednim pokoleniom i zobowiązujemy się do rzetelnej pracy dla dobra przyszłych pokoleń i rozwoju naszego miasta. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli świętować urodziny miasta podczas Dni Węgorzewa w lipcu.

Kapsuła czasu została zakopana pod jubileuszowym dębem. Podczas uroczystości odsłonięto także obelisk z pamiątkową tablicą z okazji 450-lecia Węgorzewa.

Na podstawie UM Węgorzewo

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Sailing Machine