ReklamaA1 - Stanica Wodna Stranda 2021

Wakacje na Mazurach - jakie ubezpieczenie wykupić?

Pozostałe25 sierpnia 2021, 11:16
Wakacje na Mazurach - jakie ubezpieczenie wykupić?

Jeżeli samodzielnie organizujesz wakacje na Mazurach i zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczeń z myślą o wyjeździe, w poniższym artykule znajdziesz porady, które pomogą Ci w wyborze odpowiednich polis. Dowiedz się, jakie produkty mogą okazać się przydatne podczas wakacji na Mazurach.

NNW indywidualne

Wybierając się do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich lub okolicznych miejscowości, zapewne myślisz o spokoju i błogim wypoczynku, ewentualnie aktywnym relaksie na łonie natury, jednak również w takich okolicznościach może dojść do nieprzewidzianych zdarzeń o negatywnych konsekwencjach. Nawet nieszczęśliwy upadek podczas jazdy na rowerze czy choćby zwykłego spaceru może sprawić, że wakacje staną się istną udręką. Pewną osłodą w takiej sytuacji może być odszkodowanie z tego tytułu.

Z myślą o wyjeździe wakacyjnym warto poszukać indywidualnej polisy NNW, która poza wypadkami obejmuje również inne prawdopodobne podczas pobytu nad jeziorem ryzyka, jak uprawianie sportów, także tych ekstremalnych czy ukąszenia i ugryzienia przez owady i zwierzęta. Niektóre towarzystwa proponują ochronę sprzętu sportowego i bagażu – polecamy ją w szczególności osobom uprawiającym aktywności wodne, jak surfing, kajakarstwo czy żeglarstwo. Kupując NNW na wakacje na Mazurach, w miarę możliwości warto dobrać opcję assistance, która zapewnia całodobową pomoc w razie wypadku lub innych problemów.

NNW komunikacyjne

Jeżeli wybierasz się na wakacje samochodem, wykup również NNW komunikacyjne. Działa ono na tej samej zasadzie co NNW w życiu indywidualnym, lecz dotyczy pojazdów poruszających się po drogach. Oznacza to, że posiadają polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków, w razie uszczerbku na zdrowiu lub jego utraty bądź śmierci w wyniku wypadku towarzystwo wypłaci stosowne odszkodowanie, zależne od stopnia obrażeń i sumy ubezpieczeniowej.

NNW często jest dodawane do OC w niewielkiej cenie lub wręcz za darmo, jednak warto rozważyć podwyższoną składkę, żeby zwiększyć sumę ubezpieczenia. Jeśli natomiast Twoje OC niedługo wygasa, nie zapominaj, żeby je przedłużyć przed wyjazdem, bo nawet jeden dzień bez tej polisy może wiązać się z wysoką karą. Pamiętaj też o wypowiedzeniu obecnej umowy, jeżeli nową polisę wykupujesz w innej firmie niż obecna. Więcej informacji na temat rezygnacji z OC znajdziesz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/wypowiedzenie-oc/.

Assistance komunikacyjne

To ubezpieczenie również polecamy osobom, które jadą na wakacje własnym samochodem, szczególnie jeśli odległość od domu jest duża. W takim przypadku warto mieć assistance, ponieważ dzięki tej polisie w razie potrzeby można otrzymać szeroką pomoc po wypadku, kolizji, stłuczce, awarii lub innym zdarzeniu, które uniemożliwia dalszą podróż autem. W ramach wsparcia można liczyć na m.in. naprawę usterki na miejscu, holowanie czy nocleg. Więcej przydatnych informacji o assistance i innych ubezpieczeniach komunikacyjnych można znaleźć w serwisie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/.

OC w życiu prywatnym

Jeżeli spowodujesz szkody w mieniu lub obrażenia fizyczne u innych osób bądź podmiotów prawnych, dzięki OC w życiu prywatnym nie zapłacisz za nie z własnej kieszeni, bo pokryje je ubezpieczenie. Nieprzewidziany wypadek w hotelu, wypożyczony samochód pogryziony przez Twojego psa, stłuczona szyba w cudzym aucie podczas grania w piłkę – to tylko przykładowe sytuacje, w których OC w życiu prywatnym zadziała. Co ważne, obejmuje ono również dzieci i zwierzęta właściciela polisy, dlatego szczególnie warto ją wykupić w przypadku wyjazdu rodzinnego.

ReklamaC1 - baner

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew