ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Wakacje nad jeziorem - jak nie zgubić zasięgu w telefonie?

Pozostałe26 sierpnia 2021, 12:43Komentarzy: 1
Wakacje nad jeziorem - jak nie zgubić zasięgu w telefonie?

Skoro masz w planach urlop nad jeziorem na Mazurach, zapewne chcesz nieco odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i codziennych wyzwań. Odpoczynek blisko natury ma wiele zalet, choć wiąże się też z pewnymi niedogodnościami. Wśród nich należy wskazać ryzyko słabszego zasięgu, przez co trudniej o jakościowe połączenia telefoniczne czy niezakłócony dostęp do Internetu mobilnego. Jak zapobiec niechcianym komplikacjom?

Wybierz niezawodny telefon

Nie tylko w związku z planowanymi wakacjami warto posiadać niezawodny telefon. Jakimi kryteriami mierzyć tę „niezawodność”? Oprócz pojemnej baterii czy trwałej obudowy należy podkreślić znaczenie jakości odbioru sygnału przez smartfon. Im nowszy, nowocześniejszy model, tym lepiej radzi sobie z obsługą aktualnie stosowanych standardów sieciowych. Nie bez przyczyny operatorzy tak chętnie zachwalali swoją ofertę telefonów dostosowanych do sieci 4G/LTE, a obecnie dostarczają na rynek urządzenia do odbioru sieci 5G.

Poszukujesz dobrego smartfona w atrakcyjnej cenie? Ponieważ wybór na rynku może przyprawić o ból głowy, skorzystaj z ułatwień w rodzaju porównywarki https://komorkomat.pl/. Wystarczy, że wskażesz swoje oczekiwania, a strona wyświetli zestawienie ofert od różnych operatorów. Lepszy odbiór najnowszych standardów sieciowych to gwarancja silniejszego zasięgu, szybszego Internetu mobilnego i jeszcze bardziej jakościowych połączeń głosowych.

Wybierz dobrego operatora

Operatorzy używają różnych argumentów, aby przekonać do siebie potencjalnych klientów. Oferują nowoczesne telefony w niskich cenach, powiększają pakiety danych czy tworzą atrakcyjne zestawy wraz z innymi usługami telekomunikacyjnymi. Chętnie reklamują się też jako sieci o dużym zasięgu. Warto sprawdzać rzeczywisty zasięg tych sieci w specjalnych aplikacjach mobilnych i mapach. Czy dana miejscowość na Mazurach, oddalona zapewne od dużego miasta, nie znajduje się przypadkiem na „mapie białych plam”? Oby nie! Na szczęście takich miejsc jest z roku na rok coraz mniej.

Sprawdź, jaka prędkość Internetu mobilnego jest dla Ciebie optymalna. Porównanie potrzeb użytkowników znajduje się w artykule dostępnym pod adresem https://komorkomat.pl/jaka-predkosc-internetu/.

Nie gub zasięgu

Pora na wakacje nad jeziorem na Mazurach. Zanim rozpoczniesz urlop na dobre, przeanalizuj, w którym miejscu możesz liczyć na najlepszy zasięg. Na jego jakość i moc wpływają czynniki naturalne, czyli np. ukształtowanie terenu. Jeszcze przed przyjazdem można skontaktować się z mieszkańcami okolicy lub turystami znającymi to miejsce i np. przez Internet dopytać o zasięg na plaży, w lesie czy na polu namiotowym.

Czasami wystarczy kilkuminutowy spacer po okolicy, żeby wiedzieć, że w jednym miejscu problem z zasięgiem praktycznie uniemożliwia normalne korzystanie ze smartfona, a w drugim wcale nie występuje. Jeśli chcesz sprawdzić jakość i moc połączeń z siecią, skorzystaj ze specjalnych aplikacji mobilnych dla użytkowników systemów Android lub iOS. Być może nie są to programy, które kojarzą się z wakacjami nad jeziorem, ale w praktyce okazują się bardzo użyteczne.

Dlaczego warto mieć dobry zasięg?

Dobry zasięg w smartfonie w trakcie wakacji blisko natury oznacza:

 • wysoką jakość połączeń głosowych,
 • szybki transfer danych – możliwość korzystania z serwisów streamingowych, VOD czy innych aplikacji,
 • większe poczucie bezpieczeństwa i więcej rozrywki.

Zainwestuj w dobry telefon, wybierz najlepszego operatora i spędzaj wakacje tak, żeby nie gubić zasięgu, gdy jest potrzebny!

ReklamaC1 - baner

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Klub Mila