ReklamaA1 - Wioska Św. Mikołaja

Warszawiacy kradli na Mazurach. Polowanie zaczęli w święta Wielkanocne

Bieżące10 kwietnia 2021, 8:06Komentarzy: 3
Warszawiacy kradli na Mazurach. Polowanie zaczęli w święta Wielkanocne
 fot. mazury24.eu

Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23-lata przyjechało w świąteczny weekend na Mazury. Młodzi mężczyźni nie mieli jednak zamiaru wypoczywać. Z terenu jednej z posesji położonej w Mikołajkach skradli skuter wodny oraz trzy silniki zaburtowe. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na kwotę 131 tys. złotych.

Złodzieje przykryli łódź gałęziami ukryli ją w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Burdąg w gminie Jedwabno. Gdy po niespełna trzech dniach wrócili po nią, czekała tam już na nich zorganizowana przez szczycieńskich kryminalnych „niespodzianka”. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. Odzyskali również skradzione mienie o wartości 90 tys. złotych, które niebawem trafi do właściciela.

W poniedziałek (05.04.2021r) parę minut po godzinie 12:00 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 33 i 57-letniego mieszkańca gminy Jedwabno, z którego wynikało, że podczas spaceru po lesie znaleźli oni skuter wodny przykryty gałęziami. Gdy na miejsce przyjechali szczycieńscy funkcjonariusze potwierdzili fakt, iż skuter nie posiadał żadnych uszkodzeń i ewidentnie, ktoś chciał go w tym miejscu ukryć.

Warszawiacy kradli na Mazurach. Polowanie zaczęli w święta Wielkanocne

Kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że został on skradziony razem z trzema silnikami zaburtowymi w nocy z 1 na 2 kwietnia br. z terenu jednej z posesji położonej w miejscowości Mikołajki w powiecie mrągowskim. Pokrzywdzeni wycenili wartość skradzionego skutera wodnego na kwotę 90 tys. złotych, a trzech silników zaburtowych na łączną kwotę 41 tys. złotych.

Praca operacyjna funkcjonariuszy doprowadziła do tego, że w dniu 6 kwietnia br., zatrzymali oni w miejscowości Burdąg dwóch młodych mieszkańców Warszawy. 21 i 23-latek po niespełna trzech dniach od kradzieży wrócili na miejsce kryjówki, chcąc przetransportować dostawczym autem swoją zdobycz.

Ku ich zdziwieniu czekali tam już na nich szczycieńscy kryminalni. Obaj mieszkańcy stolicy zostali przewiezieni do komendy, a ich pojazd i pochodzący z kradzieży skuter na policyjny parking strzeżony.

21-latek usłyszał zarzut kradzieży. 23-latek odpowie zaś za kradzież oraz posiadanie substancji odurzających w postaci marihuany.

W czwartek (08.04.2021 r.) Prokurat Prokuratury Rejonowej w Szczytnie zadecydował, że 21 i 23-latek do czasu rozprawy sądowej zostaną objęci dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

 • 8
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 4
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew