ReklamaA1 - Ognisty Ptak Dzień Kobiet

Warszawski Salon Jachtowy 2019 - zobacz zdjęcia i film

Wydarzenia i imprezypokazyRozwój serwisu21 października 2019, 22:48
Warszawski Salon Jachtowy 2019 - zobacz zdjęcia i film
Targi "Warszawski Salon Jachtowy" odbyły się w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie fot. Mazury24

Największe targi jachtowe w Polsce, czyli "Warszawski Salon Jachtowy", to trzy dni wypełnione prezentacjami jachtów żaglowych i motorowych, łodzi wędkarskich, house-boatów, kajaków, rowerów i skuterów wodnych, pontonów, sprzętu ratowniczego, sprzętu nurkowego, a także odzieży żeglarskiej, elektroniki i nawigacji.

Czwarta edycja targów "Warszawski Salon Jachtowy" (będących częścią Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show) odbyła się w ostatni weekend (18-20 października) w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

Wydarzenie przyciągnęło pasjonatów żeglarstwa i sportów wodnych z całego kraju, a także z zagranicy. Na zwiedzających czekały liczne atrakcje, 120 jednostek pływających (także premiery): piękne jachty, ekskluzywne łodzie motorowe, szybkie łodzie sportowe, wygodne house-boaty, oprócz tego basen do testowania sprzętu, a także prezentacja wyprawy śladami Aleksandra Czekanowskiego Oleniok 2019. "Warszawski Salon Jachtowy" to również okazja do poznania firm czarterujących jachty i łodzie oraz do zapoznania się z ofertą ubezpieczeń i leasingu.

Podczas targów spotkać można było wystawców z Mazur, wśród nich znalazło się Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (będące partnerem targów).

Radosław Wiśniewski, ratownik MOPR: Przyjechaliśmy ze stanowiskiem pierwszej pomocy - przywieźliśmy fantomy, na których odwiedzający targi mogą zobaczyć, jak udziela się pierwszej pomocy. Staramy się edukować, bo tego nigdy za wiele - im więcej będziemy próbować, ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, tym większą możemy mieć pewność, że jeśli zaistnieje taka potrzeba, będziemy wiedzieli, jak się zachować. Mamy też jednostkę pływającą i samochód, żeby pokazać, że jesteśmy mobilni w każdym miejscu Polski, ponieważ MOPR wpisany jest w system bezpieczeństwa narodowego.

Jednym z wystawców jednostek pływających była węgorzewska firma Northman, która zaprezentowała najbardziej popularny jacht sprzedawanym w stoczni - Maxus Evo 24 oraz premierowy jacht Northman 1200.

Marzena Wojtczuk, Stocznia Northman: Maxus Evo 24 to nasz największy jacht, który można wozić po drogach bez specjalnych uprawnień. Jest to jednostka, którą pływa się bardziej turystycznie niż regatowo. Jest bardzo ceniona przez rodziny. Natomiast Northman 1200 jest jachtem ekskluzywnym, ma 12 metrów długości, 3,5 metra szerokości, mieści 8 osób. Na dole ma trzy zamykane kabiny. Jacht jest bardzo komfortową jednostką jeśli chodzi o dłuższe pływanie.

Na targach spotkaliśmy również zwiedzających z Mazur - wśród nich uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie.

Natalia Sulowska z 1 klasy technikum o profilu technik organizacji turystycznej: Targi były naprawdę super przygodą. Wiele świetnych wystaw łodzi, kamperów, biur podróży, samochodów itp. Poznałam Aleksandra Dobę, wspaniałego człowieka zarażającego energią, pełnego pasji i otwartego na ludzi. Można było zobaczyć jak to wszystko działa od "środka". Myślę, że za rok także chciałabym się wybrać na te targi. 

Nasz portal - Mazury24.eu - znalazł się wśród patronów medialnych tych największych targów jachtowych w Polsce, co jest dla nas dużym wyróżnieniem. 
To były pierwsze targi, podczas których prezentowaliśmy portal, tym bardziej dziękujemy za wszystkie serdeczne rozmowy i sugestie. Gorąco dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy tak licznie odwiedzali nasze stoisko. I do zobaczenia na kolejnych targach!

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Luani Consulting
ReklamaA2 - Tło Dla Mew