ReklamaA1 - Gertis

We wrześniu ruszy inwestycja Roberta Lewandowskiego na Mazurach

Inwestycje17 lipca 2020, 10:31Komentarzy: 4
We wrześniu ruszy inwestycja Roberta Lewandowskiego na Mazurach
 fot. Pracownia Architektoniczna Chillart

Znany polski piłkarz - Robert Lewandowski jest zaangażowany w ciekawy projekt inwestycyjny na Mazurach. Już we wrześniu ma ruszyć budowa wyjątkowej restauracji w Giżycku, której udziałowcem będzie polski napastnik. Inwestycja pochłonie aż 71 milionów złotych.

Restauracja będzie częścią kompleksu "Wodny Świat", który powstanie w Giżycku i Gajewie. "Gastronomia na Wodzie" – jak o obiekcie pisze Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – powstanie na jeziorze i zostanie wybudowana na stałej platformie.

Na inwestycję czekają władze samorządowe Giżycka.

- Jest to inwestycja o dużym znaczeniu wizerunkowym dla miasta - mówi w WP Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka. - Nie chodzi tylko o turystów, ale o innych inwestorów, którzy zwrócą baczniejszą uwagę, albo nabiorą przekonania do inwestycji w tej części Polski. Wyczekujemy jej ze zniecierpliwieniem, bo dużo jest oczekiwań, pytań, a my też nie widzimy efektów pracy. Te mają zacząć się jesienią.

Obiekt ma serwować przede wszystkim posiłki z menu bazującego ma na świeżo złowionych rybach. Zbudowana zostanie także Osada Żeglarza, która będzie pełniła funkcję przystani jachtowej wraz z możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych.

We wrześniu ruszy inwestycja Roberta Lewandowskiego na Mazurach

"To będzie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Wydzielona zostanie sekcja "self-cooking", gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł "La Petit Chef", dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań" – informuje PARP.

Burmistrz Giżycka zwraca uwagę na duże skomplikowanie planowanej inwestycji/

- Technologicznie jest to trudna inwestycja, ponieważ restauracja będzie budowana w jeziorze na platformie stałej, palowanych filarach. Jest to wyzwanie, ponieważ wszelkie budowle hydrotechniczne są dużo trudniejsze i obarczone ryzykiem większym niż budowla lądowa. Jednak z tego co mi przekazano, podmiot budujący jest doświadczony, więc nie powinno być problemów z wykonaniem. Harmonogram powinien być utrzymany. Jestem optymistą - przyznaje burmistrz Giżycka.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie aż 71,7 miliona złotych, ale projekt został dofinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości kwotą 41 milionów złotych. Realizować go będą cztery firmy, w tym Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk., w której udziały ma Lewandowski.

Polski napastnik regularnie odwiedza Mazury. Przed kilkoma laty wybudował na zachód od Giżycka drewniany dom, w którym spędza z rodziną i przyjaciółmi święta oraz wakacje w Polsce.

Znajomi piłkarza zdradzają, że po zakończeniu kariery sportowej  będzie chciał z rodziną osiąść na stałe na Mazurach.

O Wodnym Świecie na Mazurach przeczytasz również tu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 119

 • 38
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 11
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 4
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 7
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 6
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 39
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 14
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Sailing Machine