ReklamaA1 - Stranda Sylwester

Wędkarski komiks powstał na Mazurach

Bieżące6 stycznia 2023, 9:02
Wędkarski komiks powstał na Mazurach
 fot. Nadesłane

Fikoty Family - ten karpiowy” to edukacja i przygoda w jednym dla całej rodziny. Jak sam tytuł wskazuje, pierwszy tom komiksu Fikoty Family poświęcony jest tematyce karpiarstwa. W fabule główną rolę odgrywa zwariowana rodzinka Fikocińsich, która wybiera się na swoją pierwszą w życiu zasiadkę karpiową.

Już sam dojazd na Łowisko sKARPetka jest dla Fikocińskich sporym wyzwaniem. Czy miejscówka obdaruje ich pięknymi wynikami? O tym dowiecie się w komiksie!

Twórcami komiksu „Fikoty Family - ten karpiowy” jest małżeństwo znad Jeziora Omulew - Agnieszka i Paweł Błońscy. Komiks wydany został przez Wydawnictwo Fikoty przy współpracy z Centrum Edukacji i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

- Jesteśmy parą artystów, mieszkamy nad brzegiem jednego z wybitnie wędkarskich mazurskich jezior i sami wpadliśmy w objęcia wędkarskiej pasji. Nie mogło być inaczej jako zapalni miłośnicy przyrody i stali bywalcy jeziora zauważyliśmy piękno, ale i problemy wędkarskiego świata. Tak narodziły się Fikoty – piszą autorzy wędkarskiego komiksu. - Nasze autorskie ilustracje uczą, bawią i skłaniają do refleksji. Fikotami zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami wędkarskimi, a także propagujemy postawy proekologiczne i zasady etyki wędkarskiej.

Na ostatnich stronach komiksu „Fikoty Family – Ten Karpiowy” znajduje się praktyczny Poradnik Początkującego Karpiarza. Można tam znaleźć sporo ciekawostek i faktów dotyczących łowienia karpi w Polsce. Komiks Fikoty Family to również publikacja o tematyce proekologicznej.

Wędkarski komiks powstał na Mazurach

W fabule komiksu duży nacisk kładziony jest na propagowanie ekologicznych postaw, konieczności dbania o środowisko naturalne podczas wędkowania, a także promowanie dobrych praktyk wędkarskich tj. catch&release (złów i wypuść) i prawidłowego obchodzenie się z rybami.

Komiks jest publikacją bezpłatną. Można go otrzymać m.in. uczestnicząc w konkursach ogłaszanych w mediach społecznościowych projektu Fikoty bądź wspierając projekt Fikoty na Patronite.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów