Reklama
ReklamaTSA

Węgorzewo chce być „FitCity”

Bieżące25 sierpnia 2020, 13:26
Węgorzewo chce być „FitCity”
 fot. mazury24.eu

Samorząd Węgorzewa będzie prowadził szerokie konsultacje społeczne z mieszkańcami na temat wdrożenia koncepcji „FitCity Węgorzewo”. To szeroki program zakrojony na promocję miasta jako miejsca aktywnego wypoczynku.

Węgorzewo stara się o członkostwo w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Miast Cittaslow. Koncepcja FitCity Węgorzewo doskonale współgra z ideami Cittaslow takimi jak: popieranie różnorodności kulturalnej, ochrona środowiska naturalnego, promocja tradycyjnych lokalnych produktów oraz dążenie do poprawy jakości życia.

Slow City to małe miasta i miasteczka położone z dala od wielkiego przemysłu, metropolii, a czasem i od przesytu nowoczesnością. Miasta zrzeszone w sieci Cittaslow dążą do zrównoważonego rozwoju, czyli świadomej polityki miejskiej zapewniającej odpowiednie relacje między wzrostem gospodarczym, dbałością o środowisko i poprawą jakości życia mieszkańców.

Koncepcja FitCity Węgorzewo to efektywny kierunek rozwoju dla lokalnej gospodarki, drogowskaz dla mieszkańców. FitCity to również budowanie lokalnego patriotyzmu, podjęcie próby wyzbycia się kompleksów oraz dostrzeżenie, docenienie i wykorzystanie tego, co mamy. Uwydatniając i powtarzając – głównym założeniem marki FitCity jest nasze własne poczucie, o nas samych i otoczeniu, że jesteśmy „fajni”, że miejsce w którym żyjemy, to nasze miejsce i chcemy o nie dbać, rozwijać i promować na zewnątrz w pozytywnym świetle – czytamy w projekcie tej koncepcji. -Koncepcja promocji FitCity będzie ewoluowała, tak jak świat dookoła nas. Zależy nam na tym, aby była ona naszym – mieszkańców Gminy Węgorzewo – wspólnym kierunkiem myślenia i rozwoju, a w przyszłości stanowiła część strategii rozwoju gminy.

Co zakłada ten projekt?

Organizowanie pod hasłem fit imprez sportowo-rekreacyjnych Gminy Węgorzewo. Wspieranie imprez organizowanych przez inne podmioty – organizacje pozarządowe. Rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Gminie Węgorzewo. Wzrost aktywności fizycznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjno-kulturalnych dla dzieci i młodzieży.

„Senior plus” – motywowanie osób starszych do zdrowego i aktywnego stylu życia. Ścisła współpraca samorządu z przedsiębiorcami oraz z organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze sportu, rekreacji i turystyki. Współpraca z wytwórcami i gestorami bazy gastronomicznej promującymi zdrową żywność i aktywność fizyczną.

Wspólna marka FitCity Węgorzewo – współpraca z podmiotami i firmami zajmującymi się rekreacją, wypoczynkiem oraz rehabilitacją.

Rozwój sportów wodnych i aktywności związanych z wodą (w tym wędkarstwo) oraz infrastruktury z tym związanej. Promocja produktów (zdrowa żywność, jachty, miejsca wypoczynku, szlaki rowerowe, piesze i wodne, infrastruktura sportowa) oraz walorów przyrodniczych i turystycznych poza gminą Węgorzewo.

Projekt zakłada też szerokie działania promocyjne w prasie i internecie.

Więcej informacji o projekcie: TU

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts