ReklamaA1 - Ognisty Ptak Boże Narodzenie

Węgorzewo w świątecznym blasku

Węgorzewo w świątecznym blasku
Mikołajkowy wieczór na placu Wolności w Węgorzewie  fot. Mazury24

W mikołajkowy wieczór w Węgorzewie rozbłysły świąteczne iluminacje. Na placu w sercu miasta Święty Mikołaj i jego pomocnicy obdarowywali najmłodszych mieszkańców zdrowymi i słodkimi niespodziankami. 

Mieszkańcy Węgorzewa i okolic po raz pierwszy zgromadzili się na placu Wolności, by wspólnie z przedstawicielami władz miasta uroczyście podłączyć bożonarodzeniową iluminację. Ze sceny płynęły świąteczne dźwięki, a najmłodsi uczestniczyli w zabawach, które prowadzili pomocnicy Świętego Mikołaja. I w końcu pojawił się wyczekiwany gość - z racji tego, że zabrakło śniegu, Święty Mikołaj przybył na plac Wolności wozem. Dzieci otrzymały zdrowe i słodkie upominki, a każdy zmarznięty mógł rozgrzać się gorącą czekoladą. 

Kolorowa choinka oraz renifery ciągnące sanie ozdabiają plac w sercu miasta. W piątkowy wieczór rozbłysła także duża bombka i jeszcze większy prezent - świąteczny klimat zawitał na ulicach miasta. 

Ciekawie zapowiada się także przyszły weekend. W dniach 14-15 grudnia (sobota-niedziela) na terenie parafii pw. Dobrego Pasterza w Węgorzewie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. W godz. 13.00-17.00 na odwiedzających czekać będzie moc świątecznych niespodzianek i atrakcji: jedyna żywa szopka, miasteczko Świętego Mikołaja, ozdabianie pierniczków, animacje dla dzieci, wspólne kolędowanie i pyszności na stołach przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. 

Przyszły weekend (14-15 grudnia, w godz. 10.00-15.00) to także Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Podczas kiermaszu można będzie kupić: ceramikę, tkaniny, ozdoby choinkowe, stroiki, wyroby z koronki szydełkowej, pierniki, miód, wędliny, sery, sękacze, mrowiska, publikacje regionalne i wiele innych rzeczy. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty malowania bombek choinkowych, w godz. 11.00-14.00 (koszt 10 zł od osoby). W niedzielę (15 grudnia) w godz. 13.00-14.00 zaplanowano opowieść Jerzego Łapo pt. "Święta tradycyjne, czyli jakie?", a potem wspólne strojenie choinki tradycyjnymi ozdobami. Nie przegapcie!

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 10
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - HeydayBoats Moto-X
ReklamaA2 - system czarterów