ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Węgorzewo zyska nowe apartamenty o podwyższonym standardzie

Sprzęt i inspiracjeInwestycjePozostałe27 listopada 2020, 11:50Komentarzy: 3
Węgorzewo zyska nowe apartamenty o podwyższonym standardzie

Węgorzewo, będące kilkunastotysięcznym miastem oddalonym o zaledwie 3 km od Jeziora Mamry wyróżnia przede wszystkim jego wyjątkowe położenie – zielone łąki i lasy otaczają miasto, w którym wielu żeglarzy rozpoczyna swoją podróż po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Komfort życia w spokojniej okolicy w połączeniu z udogodnieniami typowymi dla miasta sprawiają, że jest to idealne miejsce nie tylko do stałego zamieszkania, ale również jako propozycja dla osób szukających „drugiego domu”.

Walory miasta postrzeganego jako miejsce służące wypoczynkowi mnożyć można w nieskończoność. Węgorzewo to z całą pewnością lokalizacja, którą docenią pasjonaci żeglugi śródlądowej. Nie bez przyczyny miasto nazywane jest Północnymi Wrotami Krainy Wielkich Jezior. To właśnie tutaj zaczyna się szlak mazurskich jezior gdzie z lokalnego portu, z którego przez Kanał Węgorzewski, a następnie koryto Węgorapy żeglarze wpływają do Jeziora Mamry lub kontynuują swój rejs w kierunku kolejnych akwenów. Lokalizacja przyciąga co roku również liczne grono amatorów kajakarstwa, gotowych na przebycie popularnego, 46 km odcinka północno-wschodniej części Pojezierza Mazurskiego.

Podczas wypraw turyści odnajdą tutaj nie tylko piękne akweny, ale również malownicze lasy oraz łąki (w bliskim sąsiedztwie znajduje się obszar Natura 2000). Odwiedzający mogą podziwiać również XIV w. zamek i korzystać z małej infrastruktury przygotowanej przez miasto. Ławki i latarnie przy deptaku zachęcają do tego, by nad Kanałem Węgorzewskim zatrzymać się na dłużej. Tutaj ciągnie się otoczona zielenią ścieżka pieszo-rowerowa (stanowiąca część trasy rowerowej Pętla Węgorzewska), miejsce dla osób chętnie spędzających czas aktywnie, na świeżym powietrzu. Spotkać można tutaj rowerzystów, rolkarzy i spacerowiczów.

W lipcu br. informowaliśmy o tym, że pandemia wpłynęła na ogólny wzrost zainteresowania terenami zielonymi. Jest to trend wyraźnie zauważalny również na Mazurach. Ogromny wzrost wartości nieruchomości, brak w obecnym czasie innych atrakcyjnych lokat kapitału, stosunkowo niskie ceny za działkę, a także walory środowiska naturalnego regionu doceniają już nie tylko Polacy, a swoje drugie domy posiada tutaj wiele znanych osób.

Jak zauważają właściciele firmy Marshall Real Estate, która bezpośrednio wspiera deweloperów w sprzedaży apartamentów premium na Mazurach, w ostatnich miesiącach odnotowuje się wyraźny wzrost zainteresowania nieruchomościami, które mogą służyć nie tylko jako forma lokowania nadwyżek finansowych, ale przede wszystkim jako drugi dom. Klienci coraz chętniej poszukują miejsca, do którego mogą udać się z rodziną i przyjaciółmi nawet na długie tygodnie i spędzić czas z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu przyrody.

Węgorzewo zyska nowe apartamenty o podwyższonym standardzie

Mazury ze względu na swoje liczne walory, wydają się być wprost idealne. „Zamkowa Park” w Węgorzewie to całkiem nowa propozycja apartamentów zlokalizowanych na Szlaku Wielkich Jezior, która została przygotowana tak, by odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie Polaków względem posiadania nieruchomości poza stałym miejscem zamieszkania.

Realizowany projekt deweloperski „Zamkowa Park” to wyjątkowe miejsce na mapie Węgorzewa. Apartamenty z urokliwym widokiem na zabytkowy zamek, położone przy rzece Węgorapie tuż przy Skwerze Leszczyńskiego gwarantują komfort mieszkania miłośnikom natury. Połączenie z jeziorem Mamry poprzez Kanał Węgorzewski daje nieograniczone możliwości dla wielbicieli sportów wodnych. Amatorzy jachtów żaglowych w odległości 300 m od inwestycji znajdą miejsce, w którym mogą zacumować i zatankować swoją łódź czy wyczarterować jacht. „Zamkowa Park” to propozycja zarówno dla osób, które pragną zamieszkać w otoczeniu terenów zielonych nie rezygnując z miejskich udogodnień takich jak bliskość sklepów, restauracji czy obiektów administracji publicznej jak i tych, którzy poszukują swojego „drugiego domu” w otoczeniu natury.

Węgorzewo zyska nowe apartamenty o podwyższonym standardzie

Realizacja projektu zakłada budowę trzech apartamentowców w II etapach. W I etapie, którego budowa już się rozpoczęła powstanie pierwszy z apartamentów – budynek A, wysunięty najbardziej na północ. W celu zapewnienia mieszkańcom jak najwięcej prywatności w każdym budynku przewidziano jedynie 14 apartamentów 3 lub 4-pokojowych z widokiem na zabytkowy zamek lub zielony skwer. Każdy apartament posiada balkon lub przestronny taras, który pozwala na relaks w towarzystwie przyrody w zaciszu własnego apartamentu. Budynki zostaną wyposażone w windy, miejsca parkingowe, a tuż przy apartamentach powstanie plac zabaw dla najmłodszych. Za bezpośrednią sprzedaż apartamentów w nowej inwestycji w Węgorzewie odpowiada spółka Marshall Real Estate realizująca również sprzedaż innego projektu na Mazurach – „Lake Park” w Mikołajkach.

źródło, więcej informacji https://marshallre.pl/zamkowa-park-wegorzewo/

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

 • 21
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Sailing Machine