ReklamaA1 - Gertis

Wiadomo, dlaczego doszło do pożaru łodzi na Śniardwach

Bieżące9 czerwca 2021, 12:45Komentarzy: 1
Wiadomo, dlaczego doszło do pożaru łodzi na Śniardwach
 fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Do zapłonu i wybuchu łodzi motorowej na jeziorze Śniardwy doszło najprawdopodobniej podczas dolewania paliwa do zbiornika. W momencie wypadku na łodzi było pięciu mężczyzn. Trzech z nich trafiło do pobliskich szpitali. Jeden z nich jest w stanie ciężkim.

Zdarzenie miało miejsce w okolicach Wyspy Czarci Ostrów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że w chwili wypadku na łodzi przebywało pięciu mężczyzn w wieku od 50 do 67 lat z Poznania i okolic oraz jeden z Mikołajek.

Płynęli do miejscowości Okartowo. W pewnym momencie zabrakło im paliwa. Zadzwonili po pomoc do znajomego z Mikołajek, który dowiózł im benzynę. Dolewając paliwo do zbiornika na pokładzie motorówki wybuchł pożar. Najprawdopodobniej doszło zapłonu i wybuchu motorówki.

W wypadku rannych zostało trzech mężczyzn w tym jeden w stanie ciężkim przetransportowany został śmigłowcem do szpitala w Ełku, gdzie nadal przebywa. Drugi hospitalizowany jest w Piszu.

Po udzieleniu pomocy medycznej pozostałym poszkodowanym policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Był to drugi w ostatnich dniach pożar na mazurskich jeziorach. W czwartek na jeziorze Jagodne w okolicy kanału Kula zapalił się silnik motorówki, na której płynęła sześcioosobowa rodzina. Nikt wówczas nie ucierpiał, załogę zabrała na pokład inna łódź, a ogień szybko ugaszono.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Odysseya Yachts