ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Więcej energii odnawialnej na Mazurach

Inwestycje19 sierpnia 2019, 8:37
Więcej energii odnawialnej na Mazurach

Dobra informacja dla mieszkańców Mazur. Zarząd PGE Dystrybucja podpisał umowę na dofinansowanie kolejnego projektu sieciowego zwiększającego możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii i niezawodność dostaw energii elektrycznej w tym regionie.

Kolejna inwestycja PGE Dystrybucja dotyczy budowy kablowo-napowietrznej linii 15kV od stacji „Leśna” do linii napowietrznej 15kV Pisz – Nida. W ramach projektu wybudowane zostanie pole liniowe w stacji SN/nn „Leśna” w miejscowości Pisz oraz linia kablowa o łącznej długości 7,9 km od stacji „Leśna” do projektowanego słupa linii napowietrznej Pisz-Nida.

Głównym celem planowanych prac jest stworzenie warunków do przyłączania odnawialnych źródeł energii rozlokowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz zwiększenie niezawodności dostaw energii w tym regionie.

– Konsekwentnie realizowany plan inwestycyjny PGE Dystrybucja systematycznie poprawia jakość dostaw energii elektrycznej do naszych odbiorców. Projekt modernizacyjny zrealizowany na terenie gminy Pisz jest szczególnie istotny ze względu na zwiększenie możliwości przyłączenia odnawialnych źródeł energii, tak ważnych w tej części naszego kraju – informuje Wojciech Lutek, prezes zarządu PGE Dystrybucja.

Warto dodać, że PGE Dystrybucja zrealizował w ubiegłym roku na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu zadania inwestycyjne na rekordową kwotę ponad ćwierć miliarda złotych. Ze względu na bardzo ambitne plany modernizacyjne, a także program kablowania sieci SN, tegoroczne inwestycje spółki wzrosną o kolejne kilkadziesiąt milionów złotych. Większe nakłady na budowę linii, stacji, zabezpieczeń i automatyki oraz przyłączenia są kluczowe ze względu na intensywny rozwój północno-wschodniego regionu Polski.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew