ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Mazurach!

Bieżące1 lutego 2021, 9:22Komentarzy: 1
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Mazurach!

Jak Mazury długie i szerokie, miasta, miasteczka, wioski „grają” wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku niestety, w związku z pandemią koronawirusa, jest nieco ciszej i spokojniej – co nie oznacza oczywiście, że nic się nie dzieje. Bo dzieje się i to sporo.

Postanowiliśmy przyjrzeć się jak „gra” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Mazurach.

Przede wszystkim licytacje internetowe i wolontariusze na ulicach mazurskich miast i miasteczek. To główne założenie akcji WOŚP nie tylko na Mazurach, ale właściwie w całej Polsce. Orkiestra „gra” przede wszystkim w sieci internetowej.

Do mazurskich sztabów dołączały instytucje publiczne, prywatni przedsiębiorcy, restauracje, tawerny i porty. Na Mazurach działo się sporo, My zaś postanowiliśmy przyjrzeć najciekawszym orkiestrowym działaniom.

Kętrzyn

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Mazurach!

Już wiadomo, że w Kętrzynie udało się zebrać ponad 93 tys. zł. Tu również na ulice wyszli wolontariusze z puszkami. Do tego odbyło się trochę imprez towarzyszących. Pod Halą MOSiR można było obejrzeć m.in. prezentację motocykli i samochodów, ciągnik gąsienicowy, pojazd militarny Sztabowozu.

Dzięki współpracy z Klubem HDK PCK przy Placówce Straży Granicznej w Barcianach zorganizowano natomiast zbiórka krwi od chętnych dawców.

Olecko

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Mazurach!

W Olecku odbył się pierwszy, a w Polsce 15. Bieg "Policz się z cukrzycą" – Olecko. Bieg ma na celu wsparcie kobiet chorych na cukrzycę. Dochód z biegu jest przeznaczony na zakup pomp insulinowych. Była to kolejna już okazja, aby mieszkańcy Olecka włączyli się we wsparcie WOŚP.

Mimo niskiej temperatury, atmosfera biegu była bardzo gorąca i pozytywna. Uczestnicy mieli do pokonania 5 - kilometrową, malowniczą trasę mostami wzdłuż rzeki Lega. Na mecie czekały na nich rogaliki, kawa i herbata.

Ruciane-Nida

Tu na ulice wyszli wolontariusze z puszkami. Natomiast sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Rucianem-Nidzie.

Ełk

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Mazurach!

Tu oczywiście można było również spotkać „orkiestrowych” wolontariuszy. Działały również licytacje w internecie. Burmistrz Ełku zaś na licytację dla WOŚP przeznaczył własnoręcznie upieczone ciasta.

- Z kuchnią i gastronomią łączy mnie to, że naprawdę lubię jeść. Moją słabością są desery, szczególnie ciasta. A tak konkretnie to szarlotka, sernik i murzynek. Dlatego w ramach licytacji WOŚP upiekę dla Ciebie jedno z tych ciast. Nie musisz się obawiać. Już to kiedyś robiłem i wyszło całkiem smacznie – informuje burmistrz Tomasz Andrukiewicz.

To nie wszystko. W kolejnej licytacji dla WOŚP, burmistrz przeznaczył…godzinę swojej pracy dla najhojniejszego licytanta. Burmistrz zadeklarował, że po przeszkoleniu, może podjąć się każdego zadania w ramach tej akcji.

W Ełku uzbierano prawie 129 tys. zł.

Mikołajki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Mazurach!

Ponad 17 tys. zł wolontariusze Orkiestry zebrali w Mikołajkach. To jednak nie wszystko. Nadal trwają internetowe zbiórki fantów wystawionych przez instytucje i mieszkańców tego mazurskiego miasta. Na mikołajskiej promenadzie zaś działo się wiele ciekawych wydarzeń. Pokazy udzielania pierwszej pomocy, występy muzyczne oraz ciepłe posiłki – to czekało na mieszkańców, którzy postanowili wybrać na spacer promenadą w Mikołajkach.

Ryn

Na ulice tego mazurskiego miasta wyszli wolontariusze. Natomiast Ryn uruchomił również swoje aukcje interetowe, gdzie można było licytować rozmaite rzeczy – m.in. gadżety promocyjne miasta,

Mrągowo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Mazurach!

W Mrągowie wolontariusze Orkiestry zebrali ponad 49 tys. zł. Przed Mrągowskim Centrum Kultury odbywały się natomiast koncerty muzyczne.

Finał WOŚP wspomógł również burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski.

- W niedzielę będę pomagał wolontariuszom przy kwestowaniu. Przekazuję również na licytację morsów nasz legendarny, skórzany, mrągowski kowbojski kapelusz. Trzymajmy się ciepło i wspieramy nawzajem. Pamiętajmy o bezpieczeństwie, w tym o maseczkach i zachowywaniu dystansu - mówił Stanisław Bułajewski.

Węgorzewo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Mazurach!

20 wolontariuszy ruszyło na ulice Węgorzewa. Wiadomo, że udało się zebrać ponad 20 tys. zł. Tu również uruchomiono wiele aukcji w internecie przeznaczonych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Giżycko

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Mazurach!

Na ulicach tego mazurskiego miasta można było oczywiście spotkać licznych wolonariuszy Orkiestry. Ponadto w internecie trwały licytacje ciekawych przedmiotów i inicjatyw. Można było wylicytować rejs motorówką z burmistrzem miasta oraz kolację z Aleksandrą Juszkiewicz, tryumfatorką ostatniej edycji programu MasterChef (w pakiecie z książką jej autorstwa).

Orkiestrę w tym mieście wspierało wiele instytucji oraz przedsiębiorstw. Wiadomo, że w Giżycku zebrano ponad 65 tys. zł.

Informacje i zdjęcia pochodzą ze stron miast na facebooku.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 3
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz