ReklamaA1 - Sailing Machine

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „grała” na Mazurach

13 stycznia 2020, 20:14
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „grała” na Mazurach
Tak obchodzono WOŚP w Giżycki fot. mazury24.eu

W wielu miejscowościach Mazur odbyły się huczne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem WOŚP działała pod bliskim miłośnikom tego regionu hasłem „Wiatr w żagle” - dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zajrzeliśmy do trzech mazurskich miast.

Mrągowo

Orkiestra Jurka Owsiaka po raz kolejny zagrała w Mrągowie. Podczas 28. Finału WOŚP w mieście udało się zebrać 92 874 złotych. Oznacza to, że ubiegłoroczny rekord został pobity.

Pieniądze zbierane były między innymi przez wolontariuszy kwestujących na ulicach Mrągowa. Nie zabrakło bogatego programy artystycznego w Centrum Kultury i Turystyki. W ramach wydarzenia odbyły się również imprezy towarzyszące: IV Bieg do Przerębla czy Stand – up w Ceglanej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „grała” na Mazurach

W Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaangażowało się również Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz Biblioteka Miejska w Mrągowie, a także liczni przedsiębiorcy i osoby prywatne. Rekord nie zostałby jednak podbity bez ludzi dobrego serca, którzy wrzucali hojnie datki do orkiestrowych puszek. Mrągowianie po raz kolejny pokazali wielkie serce.

Warto wspomnieć, że najdrożej wylicytowanym "fantem" okazała się możliwość bycia "jednodniowym burmistrzem". Licytację wygrał Kamil Węglewski, który przeznaczył na ten cel 2,5 tys. złotych.

Węgorzewo

W Węgorzewie również pojawili się wolontariusze z puszkami. Obecni byli również artyści na scenie Węgorzewskiego Centrum Kultury. Podczas 28. Finału WOŚP puszka węgorzewskiego sztabu wypełniła się po brzegi – udało się uzbierać rekordową sumę 42 907,89 zł!

Oprócz tego węgorzewscy i giżyccy brydżyści przekazali na konto WOŚP 845 zł, uzbierane podczas niedzielnego turnieju w Klubie 11. Mazurskiego Pułku Artylerii.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „grała” na Mazurach

Po ulicznej kweście (w której wzięło udział czterdziestu wolontariuszy) w Węgorzewskim Centrum Kultury rozpoczęły się koncerty i występy artystyczne. Na scenie wystąpili m. in. soliści ze Studia Wokalnego WCK i Węgorzewskiej Pracowni Tańca, zespół wokalny Sonos Corde, Paweł Adamejtis - półfinalista programu „Mam talent”, znany młody skrzypek Tomasz Dolski oraz olsztyński zespół Brylanty & Bażanty. Na zakończenie koncertów przed budynkiem WCK odbył pokaz tancerzy ognia Force Fire.

Tradycyjnie, w trakcie koncertów prowadzone były licytacje wielkoorkiestrowych gadżetów i przedmiotów przekazanych przez firmy i osoby prywatne. Pod młotek Wielkiej Orkiestry poszły m. in. przedmioty przekazane przez: Gminę Węgorzewo, Indykpol AZS Olsztyn, Grzegorza Pykałę, Patryka Kuna, Gizelę Kot oraz Marka Kota.

28. Finał WOŚP w Węgorzewskim Centrum Kultury to także moc atrakcji dla najmłodszych: wata cukrowa, popcorn, gry i zabawy z harcerzami, wielkoformatowe kolorowanki, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, skoki na trampolinie, kule zorbingowe, proszek holi… Oprócz tego pyszna grochówka na rozgrzanie, grillowane kiełbaski, a także słodkie przysmaki i kawa.

Dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy i ludzi dobrej woli udało nam się uzbierać aż 42 907,89 zł. Dochód z tegorocznego grania WOŚP zostanie przeznaczony na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Nad bezpieczeństwem wolontariuszy kwestujących na ulicach Węgorzewa czuwała Straż Miejska.

Giżycko

Również Giżycko aktywnie „grało” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dzięki gorącym sercom wielu ludzi, na licytacje podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało przekazanych wiele cennych przedmiotów, wejściówek, voucherów, karnetów i mnóstwo innych wartościowych, jak również unikalnych rzeczy.

Na licytacje zostały przekazane m. in.: voucher od burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza na kolację, podczas której będzie można wspólnie omówić dowolny problem albo zagadnienie. Burmistrz przekazał także profesjonalne buty piłkarskie od Daniela Łukasika, zawodnika Lechii Gdańsk i cztery kalendarze z logo miasta z możliwością umieszczenia indywidualnej dedykacji, monety i inne oficjalne gadżety z motywem WOŚP, płyta z autografem Sylwii Grzeszczak, która wystąpiła w ubiegłym roku w Giżycku, zdjęcie z autografami zespołu Tulia i Sound’n’Grace, koszulka Reprezentacji Polski w Piłkę Siatkową, koszulka reprezentacyjna piłkarki ręcznej Karoliny Tomaszewicz-Siódmiak, a także vouchery na zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, kolacje, lot motolotnią i wiele innych przedmiotów oraz wejściówek.

Giżycki WOŚP odbywał się przede wszystkim na placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Odbył się pokaz samochodów członków Warmińsko-Mazurskiego Moto Clubu oraz motocykli Klubu V- Boyen oraz Klubu Motocykli Ciężkich i Zabytkowych "Perkun". Zaprezentowano animacje harcerzy z hufca ZHP Giżycko oraz odbyła się także wystawa sprzętu medycznego.

Chętni mogli skorzystać z warsztatów prowadzonych przez MOPR dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na placu była możliwość pokonania toru przeszkód w alkogoglach oraz przejażdżki samochodem ciężarowym. Giżycko odwiedziły również alpaki, a gdy ktoś zgłodniał, mógł pogrillować z Giżycką Grupą Regatową.

W programie artystycznym WOŚP 2020 znalazły się koncerty: Michała Bojarskiego z zespołu "Sound'n'grace" oraz Rafała Górczyńskiego, występ Gina Alifa Stanisława Łowickiego — uczestnika programu "Mam Talent". Przed publicznością zaprezentowały się grupy muzyczne i taneczne z GCK, a o 13.45 na scenę wyjdzie Michał Lampard ART, a później DJ SET MATT5KI.

Była również możliwość przyłączenia się do akcji stworzenia "żywego" serca WOŚP , które uwieczniło zdjęcie z drona. Światełko do nieba zaplanowano na godzinę 20. Tegoroczny finał kończył widowiskowy spektakl w wykonaniu Pracowni Tańca i Ognia "Transfuzja".

W tym roku, zarówno podczas kwesty ulicznej, jak i licytacji była możliwości płatności poprzez terminal.

Zobacz przebieg finału w Giżycku w naszej galerii zdjęć oraz relacji wideo.

Na podstawie informacji UM Mrągowo, UM Węgorzewo, UM Giżycko

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Luani Consulting
ReklamaA2 - Odysseya Yachts