ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Wielkie otwarcie sezonu w Giżycku odwołane

Wydarzenia i imprezypokazyBieżące15 kwietnia 2021, 8:34Komentarzy: 3
Wielkie otwarcie sezonu w Giżycku odwołane
 fot. mazury24.eu/archiwum

Tak jak przypuszczaliśmy, po wczorajszej zapowiedzi ministra zdrowia o przesłużeniu zamknięcia hoteli i pensjonatów do 3 maja br., mazurskie samorządy zaczną odwoływać planowane na majówkę imprezy plenerowe. Giżycko już odwołało wielkie otwarcie sezonu turystycznego.

1 maja br. samorząd Giżycka planował zorganizowanie otwarcie sezonu turystycznego oraz paradę żaglowców. Już teraz wiadomo, że ta impreza się nie odbędzie. Została odwołana po wczorajszej informacji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który zapowiedział, że wszystkie hotele i pensjonaty będą nadal zamknięte, przynajmniej do 3 maja br.

Tym samym rząd wyraźnie zaznaczył, że nie zezwala na organizowanie żadnych dużych wydarzeń plenerowych w okresie długiego weekendu majowego.

- Z ogromną przykrością informujemy, iż w związku z wciąż panującymi obostrzeniami związanymi z pandemią, a także ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne zarówno mieszkańców Giżycka, jak i turystów, tegoroczne Wielkie Otwarcie Sezonu oraz Parada Jednostek Pływających nie odbędą się. Liczymy oczywiście na spotkanie ze wszystkimi miłośnikami tej jakże barwnej i radosnej Majówki w przyszłym roku, który miejmy nadzieję będzie dla nas po prostu lepszy. A zatem do zobaczenia za rok – informuje dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury, Marta Dąbrowska.

Na razie nie wiadomo czy po 3 maja br. obiekty turystyczne zostaną znów otwarte. Na pewno jest możliwość żeglugi po mazurskich jeziorach. Taka aktywność nie została zakazana.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 5
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz