ReklamaA1- Ruciane Park

Wilcze Lotnisko na Mazurach. Dla miłośników historii i lotnictwa

Bieżące11 lipca 2021, 9:19Komentarzy: 1
Wilcze Lotnisko na Mazurach. Dla miłośników historii i lotnictwa
 fot. mazury24.eu

Na Mazurach każdy znajdzie coś dla siebie. Nie tylko miłośnicy żeglarstwa, wypraw pieszych, rowerowych czy imprez do białego rana w tawernach portowych. Także wszyscy zakręcenie na punkcie historii, a nawet lotnictwa II wojny światowej. Zapraszamy w okolice Wilczego Szańca, do – jakże inaczej – Wilczego Lotniska. Jako przedsmak – nasz materiał filmowy.

Wilcze Lotnisko (wcześniej filia Muzeum Dywizjonu 303) zlokalizowano przy drodze Kętrzyn - Gierłoż i jest to znakomite uzupełnienie dla wszystkich odwiedzających Wilczy Szaniec.

Jeśli uśmiechacie się na dźwięk nazw Hurricane, Spitfire, Messerschmitt – to miejsce jest właśnie dla Was. Tu możecie obejrzeć z bliska te historyczne, wspaniałe samoloty myśliwskie, które ścierały się ze sobą w czasie II wojny światowej.

Na terenie Wilczego Lotniska na Mazurach możecie zobaczyć bardzo intersującą wystawę w ramach, której zaprezentowane jest wiele wyjątkowych pamiątek po polskich dywizjonach Bitwy o Anglię, czyli Dywizjonie 303. Jak wskazują twórcy tego muzeum, znajdziemy tu również samolot Hawker Hurricane pochodzący z planu filmowego “Dywizjon 303 - Historia Prawdziwa”. Oprócz myśliwca również można dojrzeć słynne rowery, na których jeździli polscy piloci z Dywizjonu 303.

Wystawa należy również do największych w Polsce ekspozycji dotyczących Luftwaffe oraz innych niemieckich formacji wojskowych.

Muzeum podzielone jest na dwa działy – dział lotnictwa aliantów oraz dział lotnictwa niemieckiego. W części alianckiej największy nacisk jest na eksponaty związane z Dywizjonem 303. Można zobaczyć mundury oraz kombinezony sił powietrznych. Wśród nich jeden z manekinów jest przebrany w strój lotnika wraz z oryginalnym spadochronem zachowanym od 1940 roku.

Najciekawsze sceny z walk powietrznych, archiwalne kroniki i wiele innych ciekawych materiałów filmowych zostaje wyświetlonych w ramach polowego lotniczego kina historycznego. Dodatkowo do dyspozycji odwiedzających filię jest parking, lotniczy PUB z Grillem oraz sklepik z pamiątkami.

Reklama

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 9
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Domy na wodzie