ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Wilczy Szaniec coraz chętniej odwiedzany przez turystów

Historia30 grudnia 2019, 8:35
Wilczy Szaniec coraz chętniej odwiedzany przez turystów
Wilczy Szaniec w Gierłoży fot. mazury24.eu

Z roku na rok Wilczy Szaniec odwiedza coraz więcej turystów. W związku z tym Leśnicy z Nadleśnictwa Srokowo, które zarządza historycznym obiektem, mają ręce pełne roboty, a także głowy pełne pomysłów. Dawna kwatera Adolfa Hitlera w Gierłoży cały czas się zmienia – informuje TVP Olsztyn.

W 2019 roku dawną kwaterę Hitlera odwiedziło około 330 tys. turystów nie tylko z Polski, ale i z innych krajów świata - Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, a nawet z Australii.

-Frekwencja w tym roku wzrosła o kilkanaście procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. To jest dla nas sygnał na to, że robimy chyba dosyć dobrą robotę-mówi Zenon Piotrowicz, nadleśniczy nadleśnictwa Srokowo.

Receptą na sukces jest, jak przekonują leśnicy, wsłuchiwanie się w potrzeby gości. W obiekcie powstały ścieżki przeznaczone dla osób z ograniczoną sprawnością. W tym roku wybudowano także nową bramę wjazdową i kasę biletową. Pojawiły się nowe tablice informacyjne w różnych językach. Kolejny rok przyniesie kolejne inwestycje.

Zobacz Wilczy Szaniec na naszych zdjęciach.

-Powstanie pawilon, który będzie zarówno biurem Wilczego Szańca, jak i informacją turystyczną. Będzie sklep, będzie pomieszczenie dla naszych przewodników- mówi Zenon Piotrowicz.

W tym roku prowadzono również wykopaliska, podczas których natrafiono m. in. na części uzbrojenia i przedmioty codziennego użytku. Ważnym punktem w kalendarzu Wilczego Szańca była także historyczna inscenizacja operacji „Ostra Brama”, którą obejrzało kilka tysięcy widzów.

Źródło: TVP Olsztyn

O Wilczym Szańcu przeczytasz również tu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Sailing Machine