ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Wodnosamoloty w Węgorzewie, czyli przedsmak Mazury AirShow 2019

Wydarzenia i imprezypokazy2 sierpnia 2019, 17:21
Prolog Mazury AirShow w Węgorzewie
Prolog Mazury AirShow w Węgorzewie  fot. Mazury24

Najpierw zaznaczyły swoją obecność na węgorzewskim niebie, po czym wylądowały na jeziorze Mamry, płynęły Kanałem Węgorzewskim i rzeką Węgorapą, by ukazać się licznie zgromadzonej publiczności przed ekomariną.

W piątkowe popołudnie (2 sierpnia) przy ekomarinie w Węgorzewie odbył się Prolog Mazury AirShow, czyli pokaz stateczny wodnosamolotów. Mieszkańcy Węgorzewa i okolic oraz turyści po raz pierwszy mieli okazję podziwiać z bliska wodnosamoloty, które wylądowały na Mamrach i wpłynęły do portu w mieście. Liczne grono miłośników awiacji przywitali: burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski oraz prezes Aeroklubu Krainy Jezior Stanisław Tołwiński (organizator Mazury AirShow). Wydarzeniu towarzyszyły spotkania z ekspertami i pilotami.

Wodnosamoloty w Węgorzewie to przedsmak tego, co będzie działo się w sobotę (3 sierpnia) w Giżycku nad jeziorem Niegocin podczas Mazury AirShow 2019. W giżyckim amfiteatrze w godz. 11.00 - 12.00 zaplanowano uroczystości otwarcia. W godz. 12.00 - 14.00 odbędzie się pierwszy blok pokazów lotniczych na plaży miejskiej nad jeziorem Niegocin. Drugi blok pokazów rozpocznie się o godz. 16.00 i ma trwać do godz. 18.00.

W niedzielę (4 sierpnia) w godz. 11.00 - 14.00 odbędzie się finałowy blok pokazów lotniczych, a o godz. 14.30 rozpocznie się uroczyste zakończenie Mazury AirShow 2019 na scenie w ekomarinie w Giżycku.

Mazury AirShow nad jez. Niegocin, punkty widokowe z komentarzem Tadeusza Sznuka: plaża miejska, giżyckie molo, Port Ekomarina Giżycko i Wzgórze św. Brunona.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 7
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka