ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

"Wodny Świat"- rekreacyjne imperium z udziałem Roberta Lewandowskiego

Inwestycje25 lipca 2019, 14:01Komentarzy: 3
"Wodny Świat"- rekreacyjne imperium z udziałem Roberta Lewandowskiego
Koncepcja zagospodarowania terenów przy plaży miejskiej w Giżycku, zawierająca założenia projektu "Wodny Świat" fot. Zdjęcie przedstawia wizję architektoniczna rest. opracowaną przez ChiliArt

Założenia projektu „Wodny Świat” są imponujące. W Giżycku, obok molo, na jeziorze Niegocin ma powstać centrum rekreacyjne i edukacyjne z restauracją na wodzie, miejscami do cumowania i Osadą Żeglarza. Inwestycja opiewa na prawie 72 miliony złotych.

Na początku lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że projekt "Wodny Świat" otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 41 milionów złotych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o., Karolina Czupryniak Chiliart oraz Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk., w której jednym z udziałowców jest piłkarz Robert Lewandowski.

Sieć miejsc skupiona wokół wody

Jak czytamy w komunikacie PARP, celem projektu jest wzmocnienie świadomego korzystania z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, ich przyrządzaniu i konsumpcji. "Wodny Świat" to sieć miejsc skupionych wokół wody, gdzie każda część składowa ma budować skojarzenia z wodą. Założenia projektu, który pochłonie prawie 72 miliony złotych, robią ogromne wrażenie.

Osada Żeglarza z przystanią, symulatorem wędkarskim i centrum historii

Jednym z filarów projektu jest świadome wędkarstwo i żeglarstwo, i właśnie w ramach tego działania ma być zbudowana Osada Żeglarza, pełniąca funkcję przystani jachtowej z możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych. Osada Żeglarza będzie stanowić Centrum Wodnego Świata. Ma powstać tam również centrum rekreacji i edukacji oparte o technologie VR, gdzie w formie zabawy odwiedzający będą zdobywali wiedzę związaną z wodą. Wśród atrakcji znajdzie się symulator wędkarski opracowany specjalnie dla Wodnego Świata (z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej). W Osadzie Żeglarza powstanie też Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich z akwarium mazurskim.

Restauracja na wodzie ze strefą "self-cooking"

Drugim założeniem projektu jest gastronomia na wodzie. Według planów na jeziorze Niegocin, obok molo, zostanie wybudowana restauracja, w której będzie można zamówić posiłek z menu bazującego na świeżo złowionych rybach. Powstanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Ciekawym pomysłem jest również wydzielenie strefy "self-cooking", gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni. Zostanie również udostępniony moduł "La Petit Chef", dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

Inwestycja realizowana będzie w miejscowościach Giżycko oraz Gajewo. Planowane jest utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy. Zakończenie realizacji projektu przewidziano do 31 grudnia 2021 r.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

 • 22
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 5
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 4
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 8
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew