ReklamaA1 - Przystań Nautica

Wyjątkowe trio i Wańkowicz z okazji Nocy Muzeów w Piszu

Wyjątkowe trio i Wańkowicz z okazji Nocy Muzeów w Piszu
 fot. UM Pisz

Monika Wierzbicka, Mariusz Szczygieł i Jacek Prokopowicz będą gośćmi Nocy Muzeów, organizowanej przez Muzeum Ziemi Piskiej. Trio zaprezentuje się w programie artystycznym, poświęconym podróży Melchiora Wańkowicza po Prusach Wschodnich w 1935 r.

Z okazji piskiej Nocy Muzeów powstał specjalny program „Mazurskie Tropy - Melchior Wańkowicz w podróży do Prus Wschodnich w 1935 roku”, którego scenariusz został oparty o treść książki „Na tropach Smętka”. 

- Zaproszenie przyjęli artyści, którzy już występowali na muzealnej scenie - mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. - Mariusz Szczygieł, Monika Wierzbicka i Jacek Prokopowicz znakomicie odnajdują się w twórczości z pogranicza słowa i muzyki, pięknie interpretując i wplatając różne wątki dotyczące dawnych Mazur. Wierzymy, że nasi goście znów nie tylko zaskoczą, ale przede wszystkim oczarują piską publiczność. 

Obchody Nocy Muzeów odbędą się 17 maja. Początek spotkania w Auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego o godz. 19. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale trzeba liczyć się z ograniczoną liczbą miejsc. 

Wyjątkowe trio i Wańkowicz z okazji Nocy Muzeów w Piszu

Wydarzenie organizowane przez Muzeum Ziemi Piskiej wpisze się obchody Roku Melchiora Wańkowicza, ustanowionego przez sejm.

Wybitny polski pisarz i dziennikarz w swojej twórczości poświęcił wątek Piszowi, a właściwie przedwojennemu Johanisburgowi, gdy w 1935 r. przemierzał Prusy Wschodnie, a rok później opublikował książkę „Na tropach Smętka”.

Publikacja wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, a jej kolejne wydania szybko znikają ze sklepowych półek.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina