Reklama

Wynajmowanie kampera- wskazówki dla początkujących

Pozostałe7 grudnia 2021, 14:44
Wynajmowanie kampera- wskazówki dla początkujących

Wynajem kampera to wspaniały sposób na podróżowanie i zwiedzanie wypełnione poczuciem prawdziwej wolności! Aby wynająć tego typu pojazd potrzebujesz prawa jazdy kategorii B. W sieci odnajdziesz sporo ofert wynajmu kamperów, które dostosowane są do nawet najbardziej wymagających klientów.

Wynajem kamperów nie jest tani, ale w końcu za pobyt w hotelu tez trzeba zapłacić, czasem nawet całkiem sporo. W dodatku pokój hotelowy nie posiada kółek i codziennie budzisz się w tym samym miejscu.

Jak przygotować się do wynajmu kampera?

Do podróży kamperem warto się zawczasu przygotować. Najważniejsze kroki:

 • opracowanie trasy- jest to szczególnie istotny moment, ponieważ kamper porusza się wolniej niż zwykły samochód osobowy. Nie wszędzie można dojechać tak szybko, jak nam się wydaje, nie wszędzie uda się wjechać, zaparkować czy podpiąć do prądu. Dlatego wcześniej należy określić miejsca na postój z dogodną dla nas infrastrukturą.
 • Znalezienie punktów odbioru nieczystości z kampera. Planując trasę należy uwzględnić w niej punkty odbioru nieczystości ze zbiornika w kamperze.
 • Stworzenie listy wyposażenia. Obecnie kampery na wynajem bardzo często w ofercie standardowej posiadają takie wyposażenie jak stolik, krzesła, leżaki, bagażniki na rower czy zadaszenie typu markiza. Warto bardzo dobrze przeanalizować oferty i wynająć taki kamper, który spełni nasze oczekiwania w tej kwestii. Wielu klientów wypożyczalni kamperów dopiero w dniu wyjazdu zaczyna analizować listę wyposażenia i w ostatniej chwili dokupywać, sprzęt, którego nie ma na liście, a który jest im niezbędny(pościel, grill, przejściówki do prądu itp.).

Szczegóły poszukiwania kampera na wynajem

wynajem kampera

Wielu zniechęca się na myśl o kaucjach, limitach kilometrów , ewentualnych awariach podczas trasy itp. Na wszystko są rozwiązania, bo w końcu moda na wynajem kamperów nie zaczęła się wczoraj ;-) Co więcej, można obecnie mówić o prawdziwym oblężeniu w branży wynajmu w związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju.

Zatem weź głęboki oddech i przejrzyj kilka poniższych punktów, w których zawarte są najważniejsze informacje dotyczące procedury poszukiwania oraz rezerwowania kampera.

 • Szukaj wypożyczalni, która dysponuje nowymi kamperami z niewielkim przebiegiem. Interesują Cię nowe, lub maksymalnie 2-3 letnie kampery. Tego typu działanie zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii pojazdu, który wypożyczysz. Jeśli jednak awaria mimo wszystko się zdarzy, to większość dużych wypożyczalni podstawia kampera zastępczego i jedziesz dalej. Inne gwarantują szybki dojazd serwisu lub dostęp do karty płatniczej, którą zapłacimy za naprawy w trasie.
 • Sprawdź opinie o firmie wynajmującej kampery w Google Maps.
 • Zwróć uwagę na rodzaj ogrzewania. Jeśli będziesz miał do dyspozycji ogrzewanie gazowe, to sprawdź ile dokładnie gazu masz do dyspozycji i na ile on starczy (gotowanie, ogrzewanie).
 • Dowiedz się, ile waży kamper wraz z pełnymi zbiornikami (nieczystości, wody, paliwa). Chodzi tu o kwestie dopuszczalnej masy całkowitej (DMC) – istnieją pewne limity np. 3,5 tony, które należy brać pod uwagę np. przy pakowaniu takiego kampera.
 • Zapytaj o całkowity koszt wynajmu kampera. Zdarza się, że cena podana w ofercie wynajmu kampera i zawiera kosztu ubezpieczenia czy sprzątania. Zapytaj o wysokość zaliczki i warunki płatności pozostałej kwoty oraz (bardzo ważne) ewentualne warunki rezygnacji i jej koszty. Zapytaj, jak rozliczna jest kaucja w razie ewentualnej szkody i co dokładnie pokrywa ubezpieczenie. Ważne!: kamper musi mieć polisę z opcja wynajmu zarobkowego.
 • Sprawdź informacje dotyczące pojemności zbiorników na wodę. To ważny aspekt, szczególnie gdy planujesz postoje na dziko.
 • Procedura i czas wydawania kampera na wynajem. Warto sprawdzić, czy zostaniesz dokładnie przeszkolony w kwestii obsługi wszystkich urządzeń w kamperze, napełniania wody czy podłączania do prądu. To bardzo ważne, aby powoli i dokładnie odebrać pojazd, tak aby potem nie dzwonić co chwila do firmy w celu zadawania pytań.
 • Dopytaj o średnie spalanie kampera. To ważne przy planowaniu całego budżetu oraz trasy.

Wynajmowanie kamperów to naprawdę wspaniały pomysł na wakacje. Należy jednak podejść do jego realizacji z rozwagą i skupieniem. Pamiętaj, aby szukać jakości, a nie najniższej ceny. Zastosuj powyższe wskazówki i ruszaj w trasę pełną pięknych widoków oraz niezapomnianych wrażeń!

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
ReklamaA2 - AZS Wilkasy