ReklamaA1 - Gertis

Wypadek na j. Mikołajskim. Pijany sternik uciekł

Bieżące2 września 2020, 7:04
Wypadek na j. Mikołajskim. Pijany sternik uciekł
 fot. mazury24.eu

Na jeziorze Mikołajskim w Mikołajkach doszło do kolizji w ruchu wodnym. Sternik łodzi motorowej nie zachował ostrożności i zderzył się z inną łodzią. Przyczyna tego zdarzenia mógł być fakt, że wcześniej spożywał alkohol.

W poniedziałek oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jeziorze Mikołajskim doszło do kolizji w ruchu wodnym, w rejonie portu Wioski Żeglarskiej.

Na miejsce natychmiast przyjechał patrol policji. Jak ustalili funkcjonariusze w rozmowie ze świadkiem, sternik łodzi motorowej wpływając do portu uderzył w zacumowaną łódź żaglową, a następnie odpłynął w kierunku jeziora Bełdany.

Funkcjonariusze popłynęli we wskazanym kierunku, gdzie zauważyli opisaną łódź. Jej sternik przyznał, że doprowadził do zdarzenia. Tłumaczył, że odpłynął bo były złe warunki atmosferyczne, ale planował powrót na miejsce zdarzenia, gdy pogoda się poprawi. Przyczyna jednak mogła być inna. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 69-letni sternik miał 0,40 promila alkoholu w organizmie.

W konsekwencji  za spowodowanie zagrożenia w ruchu wodnym - art. 62 pkt 1 Ustawy o żegludze śródlądowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Odpowiadał będzie również za kierowanie łodzią w stanie po użyciu alkoholu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 3
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka