ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Wyścig o jelenie rogi w Rynie

Wyścig o jelenie rogi w Rynie
 fot. Organizator

Kto wygra wyścig o jelenie rogi w ramach cyklu Milko Mazury MTB przekonamy się w najbliższy weekend.

Emocje po Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim jeszcze nie opadły, a już zapraszamy Was na kolejny wyścig Milko Mazury MTB Etap 4 Ryn - Wyścig o Jelenie Rogi. To druga z nowości w tym sezonie cyklu.

Wyścig o jelenie rogi w Rynie

Ryn jest malowniczym miasteczkiem położonym pomiędzy Krainą Wielkich Jezior Mazurskich a pagórkowatym wzgórzami nad jeziorami Ołów i Orło. Tereny te w większości zalesione skrywają strome podjazdy i szybkie zjazdy.

Poprowadzona trasa jest kompilacją najciekawszych ścieżek rowerowych w okolicy miasta. Tradycyjnie do wyboru trzy dystanse w niedzielę: PRO (3 rundy -  76,8 km), Expert (2 rundy - 51,2 km), Hobby (1 runda - 25,6 km) oraz sobotni FUN (1 runda - 10,7 km), który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Ryn turystów.

Wyścig o jelenie rogi w Rynie

Biuro zawodów, miasteczko oraz start / meta zlokalizowane zostaną  przy ulicy Cichej w Rynie.

BEZPŁATNE WYŚCIGI DLA DZIECI

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych rowerzystach, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch bezpłatnych wyścigach sobotnim Nickelodeon Race Liga Szkółek Kolarskich oraz niedzielnym Łaciate Junior Strider Cup Mazury MTB. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora.

Wyścigi Nickelodeon Race - Liga Szkółek Kolarskich będa dobrą okazją do rywalizacji z najlepszymi młodymi kolarzami z regionu na specjalnie przygotowanych trasach. Na adeptów szkółek kolarskich w sobotę czeka:

Wyścig Nickelodeon Race 1 - Skrzaty: 1 runda, mała - ok. 450 metrów

Wyścig Nickelodeon Race 2 - Wentylki: 4 rundy, małe - ok. 1800 metrów

Wyścig Nickelodeon Race 3 - Żak / Żaczka: 1 runda - 5,2 km

Wyścig Nickelodeon Race 4 - Młodzik / Młodziczka: 2 rundy - 10,4 km

Na najmłodszych czekać będą jak zawsze Łaciate Junior Strider Racing. W sobotę zapraszamy do strefy przygód Strider gdzie animator zachęcać będzie dzieci w wieku od roku do 5 lat do przetestowania oraz jazdy na rowerkach biegowych i zabawy z innymi dziećmi. Niedziela to udział w unikalnych wyścigach  Łaciate Junior Strider Racing, które rozpoczną się o godz. 11.30. Zawody rozegrane będą w czterech grupach wiekowych:

STRIDER Racing 1 - do 2 lat (chłopcy i dziewczynki)​

STRIDER Racing 2 - 3 lata (chłopcy i dziewczynki)

STRIDER Racing 3 - 4 lata (chłopcy i dziewczynki)

STRIDER Racing 4 -5 lat (chłopcy i dziewczynki)

Dekoracja najmłodszych pociech odbędzie się o 12:30. Aby były równe szanse dla wszystkich uczestników wyścigu, młodzi zawodnicy będą mogli się ścigać tylko na rowerkach Strider.

Nakręć się na ekologię!

W tym roku organizator Milko Mazury MTB stawia na ekologię, która połączona została z akcją społeczną. Na każdym zbierany są nakrętki po wodzie, jogurtach i napojach, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie w całości na wypoczynek letni mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie.

Jeżeli zbieracie nakrętki w domu i zastanawiacie się co z nimi zrobić? Zabierzcie je ze sobą i przekażcie w wyznaczonym miejscu przy bufecie.

Zapisy on-line prowadzone są na stronie www.mazurymtb.pl.

Tuż po wyścigu w Rynie w ostatni weekend Wakacji zapraszamy Was do Giżycka, gdzie odbędzie się Milko Mazury MTB Etap 5 - 29-30.08.2020 - Giżycko - Bitwa o Twierdzę Boyen.

Nie może Was zabraknąć!

Organizator: Stowarzyszenie Luz Grupa

Sponsor tytularny: Milko

Partnerzy: Miasto i Gmina Ryn

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego

Patroni medialni: bikeBoard, #mtbxcpl, namtb.pl, rowerowa.pl, Gazeta Olsztyńska, Kurier Mrągowski, WM.PL, Radio Olsztyn, mazury24.pl, mragowo24.pl

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz