ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Wysokie miejsce Mrągowa w rankingu samorządów w Polsce

Bieżące4 grudnia 2022, 9:18
Wysokie miejsce Mrągowa w rankingu samorządów w Polsce
 fot. mazury24.eu

Bardzo dobrze wypadło Mrągowo w 18. edycji Rankingu Samorządów, stworzonego przez zespół „Rzeczpospolitej". Mazurskie miasto uplasowało się na 39 pozycji spośród 881 gmin miejskich i miejsko-wiejskich! W skali województwa Mrągowo zajęło natomiast pierwsze miejsce.

- Wynik bardzo mnie cieszy, bo pokazuje, że działania, które realizujemy mają sens. Zwłaszcza w tych trudnych i niepewnych czasach – skomentował wyniki zestawienia burmistrz Mrągowa - Stanisław Bułajewski. - Dziękuję pracownikom urzędu, radnym koalicji, ale przede wszystkim naszym mieszkańcom, bez których nasze miasto nie byłoby tak pozytywnie oceniane. Wyróżnienie motywuje mnie do dalszej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności, by w przyszłych latach osiągać lepsze wyniki.

Ranking Samorządów to coroczne podsumowanie przygotowywane przez „Rzeczpospolitą", w ramach którego prezentowane są samorządy najlepiej radzące sobie w danym roku. Ranking jest uważany za jeden z najbardziej wiarygodnych w Polsce. Podczas tworzenia zestawienia analizowanych jest ponad 50 wskaźników w czterech głównych kategoriach.

Badane obszary to: finanse i rozwój (max. 30 punktów), czyste środowisko (max. 28 punktów), dbałość o mieszkańców (max. 38 punktów), jakość zarządzania (max. 10 punktów).

Zestawienie bierze pod uwagę wszystkie miasta i gminy w Polsce poza Warszawą. Dane wykorzystywane do rankingu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego oraz e-ankiet wypełnianych przez lokalne władze. Liderzy wyłaniani są w trzech kategoriach: miast na prawach powiatu, gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz gmin wiejskich.

Wyborem laureatów zajmuje się kapituła, w której zasiadają przedstawiciele organizacji samorządowym, pozarządowych, władz publicznych i redakcji dziennika "Rzeczpospolita". Przewodniczącym składu jest prof. Jerzy Buzek, były premier i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

W roku 2022 ranking zaliczył swoją osiemnastą edycję. Samorządy oceniane były w trzech kategoriach: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie, gminy wiejskie.

Na podstawie informacji UM Mrągowo

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Ruciane Park