XIX już Regaty o Puchar Gubernatora Dystryktu 2231 za nami - zdjęcia

1 lipca 2020, 13:44

W dniach 25 -28 czerwca odbyły się kolejne, XIX już Regaty o Puchar Gubernatora Dystryktu 2231, Memoriał Jacka Nankiewicza. Regaty organizowane cyklicznie przez Rotary Club Giżycko we współpracy z IYFR Flota Giżycko Polska, na dobre zakorzeniły się na Mazurach i cieszą się zainteresowaniem żeglarzy. 

Problem pandemii doprowadził do przesunięcia terminu z majowego na czerwcowy oraz do zachowania związanych z nią ograniczeń. Pomysłodawcą imprezy żeglarskiej był nieżyjący już Giżycczanin, założyciel klubu Rotary – Jacek Nankiewicz.

W tym sezonie uczestniczyło w 11 biegach regatowych trzynaście załóg pływających na jachtach kabinowych „Sasanka” charterowanych z Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku. Uczestnikami byli członkowie klubów i zaproszeni goście z Polski i z zagranicy.

Stawiło się sześć załóg z klubów litewskich: RC Druskienniki, Wilkowyszki, Mariampole, Kaunas. Polskie kluby reprezentowały: RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński, Białystok, Warszawa City, Gdańsk Centrum, Gdańsk Gdynia Sopot, Giżycko i Rotaract Giżycko. Wszystkie konkurencje przebiegały na akwenie jeziora Kisajno.

Zwycięzcą został RC Giżycko, II miejsce RC Bartoszyce – Lidzbark Warmiński/Rotarct Giżycko, III miejsce RC Gdynia Centrum. Zwycięzcą Memoriału Jacka Nankiwewicza był RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński/Rotarakt Giżycko.

Regaty Rotary to nie tylko rywalizacja żeglarska lecz również wspólna zabawa, rozmowy na temat współpracy między klubami, realizacja projektów.

Przeprowadzona została licytacja angielska przechodniego dzwonu, oraz czapek ręcznie wykonanych przez panią Prezes Giżyckiej Grupy Regatowej. Dochód z licytacji przeznaczony na realizację międzynarodowego grantu „ Zagospodarowanie terenu i ogród terapeutyczny w Giżyckim Domu Pomocy Społecznej ”.

W uroczystości rozpoczęcia i zakończenia regat tradycyjnie już uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu - Burmistrz oraz Starosta.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - system czarterów