ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Z każdą kolejną piosenką brawa stawały się coraz gorętsze

Wydarzenia i imprezykoncerty7 sierpnia 2019, 12:16
Z każdą kolejną piosenką brawa stawały się coraz gorętsze
Dominika Żukowska i Andrzej Korycki na scenie portu w Sztynorcie  fot. Mazury24

Są doskonale znani zarówno miłośnikom żeglowania, jak i rosyjskich klimatów. Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego po raz kolejny zgromadził szerokie grono publiczności w sztynorckim porcie.

Dominika Żukowska i Andrzej Korycki we wtorkowy wieczór (6 sierpnia) zabrali publiczność portu w Sztynorcie w muzyczną podróż pełną wykwintnego poczucia humoru, wypełnioną serdecznością, otuloną mgłą wrażliwości i łagodnymi dźwiękami nostalgii. Momentami było zabawnie, chwilami do głosu dochodziła melancholia. Jak to w życiu bywa. Bo koncerty tego znakomitego duetu muzycznego takie właśnie są - życiowe. Słowa śpiewanych przez Żukowską i Koryckiego piosenek mają sens i są wymowne, i pewnie dlatego z taką łatwością trafiają do publiczności.

Z malowniczo położonej sceny w Sztynorcie płynęły ballady, pieśni żeglarskie, autorskie utwory, a także repertuar trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej.

"Co było - nie wróci i szaty rozdzierać, by próżno. Cóż każda epoka ma własny porządek i ład... A przecież mi żal, że tu w drzwiach nie pojawi się Puszkin, tak chętnie bym dziś choć na kwadrans na koniak z nim wpadł." ("Aleksander Siergiejewicz Puszkin", Bułat Okudżawa)

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska oczarowali publiczność w sztynorckim porcie, która niejednokrotnie śpiewała razem z artystami. Z każdym kolejnym utworem brawa stawały się coraz gorętsze. Koncert tego muzycznego duetu w kultowym mazurskim porcie to połączenie doskonale.

A już dzisiaj (środa) na scenie portu w Sztynorcie o godz. 21.00 wystąpi Kuba Kęsy. 

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Tło Dla Mew