ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Z lotniska Olsztyn-Mazury polecimy prosto do Bułgarii

Bieżące10 listopada 2023, 15:12
Z lotniska Olsztyn-Mazury polecimy prosto do Bułgarii
 fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.

Największy polski touroperator – Itaka, rozszerza ofertę wakacyjnych kierunków z wylotem z Lotniska Olsztyn-Mazury w sezonie lato 2024, uruchamiając sprzedaż wczasów w Bułgarii. Tym samym przyszłoroczna siatka połączeń czarterowych warmińsko-mazurskiego portu zwiększa się do trzech destynacji, obejmując loty do tureckiej Antalyi (Itaka) oraz do tunezyjskiej Enfidhy (Rainbow).

Jednocześnie Zarząd Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury podkreśla, że do aktualnej oferty mogą dołączyć kolejne kierunki.

Loty czarterowe na bułgarskie lotnisko w Burgas będą realizowane w każdy piątek od 21 czerwca do 6 września 2024 roku. To druga, po tureckiej Antalyi, destynacja tego touroperatora dostępna bezpośrednio z warmińsko-mazurskiego portu. Wczasy w Turcji, które cieszyły się bardzo dużą popularnością minionego lata, powrócą do rozkładu lotów również w czerwcu 2024 roku i będą odbywały się w każdą środę do końca września.

- Nowy kierunek wakacyjny i rozszerzona współpraca z Itaką, to efekt doskonałego odbioru tegorocznego hitu, jakim wśród mieszkańców naszego regionu stało się połączenie z turecką Antalyią - podkreśla Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Nieustannie szukamy możliwości rozwoju naszego regionalnego portu i taką szansą są chociażby oferowane przy współpracy z biurem podróży - połączenia turystyczne. Miniony sezon pokazał, że popyt i zainteresowanie na tego typu usługi jest ogromny i będziemy ten utrzymujący się trend wykorzystywać.

W przyszłym sezonie letnim powróci również specjalna promocja dla wszystkich klientów Itaki wylatujących z Szyman – parking na lotnisku tylko za 1 zł.

Wakacje z wylotem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można już rezerwować na stronie internetowej www.itaka.pl i w Salonach Firmowych ITAKI, a także w wybranych biurach podróży.

Bułgaria, nazywana klejnotem Bałkanów, kusi swoimi malowniczymi plażami nad Morzem Czarnym oraz urokliwymi górami. To idealny kierunek na wakacyjny urlop dla każdego, również dla rodzin z dziećmi. Wybrzeże Bułgarii przyciąga turystów krystalicznie czystą wodą, piaszczystymi plażami i ekscytującym życiem nocnym w kurortach takich jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg.

- Decyzja Itaki o rozszerzeniu oferty wakacyjnej z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury podkreśla rosnący potencjał regionu i naszego lotniska. Jesteśmy dumni z zapewnienia mieszkańcom Warmii i Mazur oraz północno-wschodniej Polski większego wyboru destynacji wakacyjnych z lokalnego lotniska, gwarantując wygodę i komfort podróży - mówi Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Podróż do Burgas będzie trwała ok. 2 godziny, samolotami mogącymi zabrać na pokład 189 pasażerów.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów