ReklamaA1 - Sailing Machine

Z Warszawy na Mazury w dwie godziny? To możliwe

BieżąceInwestycje29 października 2019, 8:56
Z Warszawy na Mazury w dwie godziny? To możliwe
Widok na dworzec PKP w Giżycku  fot. Mazury24

Nowa trasa kolejowa ma połączyć Giżycko i Pisz z centralną Polską, a dokładniej międzynarodowym portem lotniczym między Warszawą a Łodzią. Do Centralnego Portu Komunikacyjnego pojedziemy pociągami z prędkością nawet do 250 km/h. To założenia rządu, który planuje sfinalizować połączenie w ciągu 8-9 lat. Na takie działania oczekują przedsiębiorcy z Mazur. To usprawni ruch turystyczny.

Teraz nie jest tak różowo. Z Giżycka do Warszawy pociąg jedzie około 5 godzin. Dlatego budowa szybkiego połączenia kolejowej skróciłby ten czas o połowę. Czyli ze stolicy na Mazury moglibyśmy koleją dojechać w około dwie godziny.

Podróżowanie ma stać się znacznie łatwiejsze po zrealizowaniu planowanej inwestycji, największej - w Polsce od dziesięcioleci. Jedna z tak zwanych „szprych” obejmuje Mazury. Z Giżycka przez Pisz pociąg z prędkością nawet do 250 km/h ma dojechać do centralnej Polski w 2 godz. i 20 min. Planowana jest budowa 74 km nowej nitki.

O wydłużenie planowanej linii o 20 kilometrów z Giżycka do Węgorzewa upominają się mieszkańcy, samorządowcy i przedsiębiorcy z miejscowości położonych w północnej części Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Rząd zakłada sfinalizowanie tego połączenia w ciągu 8-9 lat. Szczegółowy harmonogram prac będzie znany po uchwaleniu programu wieloletniego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew