ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Za dwa lata na Mazurach będzie funkcjonował największy park rozrywki w Polsce

BieżąceInwestycje6 grudnia 2023, 9:39
Za dwa lata na Mazurach będzie funkcjonował największy park rozrywki w Polsce
Czy podobnie będzie wyglądał park rozrywki na Mazurach? fot. Park Rozrywki Mandoria

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane przy największym parku rozrywki na Mazurach. Obiekt ma znajdować się niedaleko miasta Olsztynek na Mazurach. Park ma przyjąć gości w 2025 roku.

Na Mazurach, niedaleko Olsztynka w miejscowości Łutynówko ma powstać potężny park rozrywki, który rozmiarami może przewyższyć Energylandię w Zatorze. Za inwestycją stoi firma Ptak S.A., która chce tu zbudować ogromne centrum rozrywki dla turystów z całego kraju.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Spółka Ptak kupiła w Łutynówku kilkaset hektarów ziemi. Uchwalono już plan zagospodarowania. Teraz zbierana jest dokumentacja, która pozwoli wystąpić o pozwolenie na budowę.

Co jest planowane do wykonania w parku na Mazurach?

„Starosta olsztyński Andrzej Abako uważa, że już w 2024 r. mogą rozpocząć się prace budowlane, a otwarcie pierwszych atrakcji planowane jest na rok 2025. Część z nich będzie zlokalizowana pod dachem, a inne na świeżym powietrzu. Ambicje parku w Łutynówku są ogromne. Ma on być konkurencją dla najpopularniejszego i największego parku rozrywki w Polsce, czyli Energylandii. W Łutynówku ma pojawić się atrakcja na skalę światową. Mówi się o najwyższej na świecie wieży swobodnego spadania. Przewyższać ma nawet Zumanjaro: Drop of Doom, czyli wieżę, która zlokalizowana jest na terenie parku rozrywki Six Flags Great Adventure w USA. Amerykańska wieża mierzy aż 126 m. Ta i inne atrakcje mają sprawić, że do niewielkiej miejscowości pod Olsztynkiem przyjeżdżać będą turyści nie tylko z kraju, ale i ze świata” – czytamy w portalu se.pl.

Należąca do Antoniego Ptaka spółka ma doświadczenie w sprawie parków rozrywki. W lipcu 2021 r. otwarto największy w Europie zadaszony park rozrywki "Mandoria". Budowa obiektu kosztowała 108 milionów złotych.

Według informacji, do których dotarła "Gazeta Olsztyńska" nad inwestycją pracuje teraz "grupa międzynarodowych ekspertów", których wynajął inwestor. Mają zaprojektować park tematyczny, który będzie podkreślał walory przyrodnicze Mazur. Taki też ma być temat przewodni przyszłego parku rozrywki.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew