ReklamaA1- Ruciane Park

Zakończono prace nad Strategią dla Wielkich Jezior Mazurskich. Czas na konsultacje

Bieżące28 września 2021, 9:03
Zakończono prace nad Strategią dla Wielkich Jezior Mazurskich. Czas na konsultacje
 fot. mazury24.eu

Zakończone zostały prace nad aktualizacją wspólnej dla całej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich strategii rozwoju. Projekt dokumentu jest efektem współpracy samorządów lokalnych zdeterminowanych do współpracy i promocji obszaru Wielkich Jezior Mazurskich.

Strategia ma pomóc w sprawnej realizacji założeń rozwoju tego regionu, w szczególności korzystając ze środków Unii Europejskiej.

„Wielkie Jeziora Mazurskie 2030 – Strategia rozwoju obszaru funkcjonalnego” jest dokumentem precyzującym kierunki i priorytety wspólnych działań siedemnastu samorządów, które zdecydowały się na szeroką współpracę w ramach Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020.

Kluczowy także dla wydatkowania funduszy Unii Europejskiej w latach 2021 – 2027 dokument przygotowany został uwzględniając potrzeby rozwojowe ponadlokalne, które gminy i powiaty regionu łączą.

Strategia wskazuje sześć kierunków działań jakie powinny być do roku 2030 objęte szczególnym zainteresowaniem samorządów.

Są to kolejno czyste środowisko i zasobne jeziora, nowoczesna edukacja, integracja i aktywizacja społeczna, inwestycje komunalne, przedsiębiorczość i satysfakcjonująca praca oraz regionalne produkty turystyczne.

Strategia określa także kluczowe działania, które docelowo mogą zostać uwzględnione w liście priorytetowych projektów realizujących bezpośrednio założenia Strategii Warmii i Mazur i być wdrażane w ramach Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur.

Przez okres ostatnich dwóch lat strategia była aktualizowana i konsultowana w samorządach – gminach i powiatach regionu oraz lokalnych społecznościach.

Mieszkańcy przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich mogą zapoznać się z finalnym projektem dokumentu i zgłosić swoje uwagi.

Konsultacje będą trwać do 28.10.2021 r. a wszystkie opinie, uwagi i propozycje zmian należy przesyłać na Formularzu Konsultacyjnym mailowo na adres: w.dabrowski@wielkiejeziora.pl lub pocztą na adres: Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020, ul. Kolejowa 6, 11-730 Mikołajki.

Dokument Strategii i sam formularz dostępne są na stronie internetowej www.WielkieJeziora.pl w zakładce Aktualności. 

Źródło: SWJM 2020

ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew