ReklamaA1 - Stranda October

Zawodnik z Mikołajek liderem Mistrzostw Świata w bojerach

Bieżące12 lutego 2020, 9:54
Zawodnik z Mikołajek liderem Mistrzostw Świata w bojerach

Łukasz Zakrzewski prowadzi po pierwszym dniu bojerowych mistrzostw świata w klasie DN, które rozpoczęły się na jeziorze Orsasjoen w Szwecji. Trzecie miejsce zajmuje Jarosław Radzki.

Warunki pogodowe nie sprzyjały w poniedziałek uczestnikom regat. Na lodzie zalegała kilkucentymetrowa warstwa wody, a wiatr był bardzo zmienny, jeżeli chodzi o siłę i kierunek. W sumie rozegrano więc tylko cztery wyścigi we wszystkich kategoriach.

W kategorii elity przeprowadzono dwa wyścigi. Najlepiej w trudnych warunkach poradził sobie Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki, zajmując w obu wyścigach drugie miejsce. Dzięki temu prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Drugą lokatę zajmuje Rosjanin Anton Didenko (4. i 6. miejsce w poszczególnych wyścigach), a trzecie Jarosław Radzki z KKSW Warmii Olsztyn (3. i 10.).

Pierwszy wyścig w kategorii elity wygrał Tomasz Zakrzewski, ale w drugim był 19. i w klasyfikacji generalnej zajmuje dziewiąte miejsce. Z kolei bardzo utytułowany Karol Jabłoński okazał się najlepszy w drugim wyścigu, jednak wcześniej zajął 26. miejsce i łącznie jest piętnasty. Broniący tytułu Michał Burczyński zajmuje 20. lokatę.

Na wtorek zaplanowano kolejne wyścigi w klasie DN. W zawodach bierze udział ponad 130 zawodników. Bezpośrednio po zakończeniu MŚ (od środy lub czwartku) rozpocznie się rywalizacja w mistrzostwach Europy, które mają potrwać do 16 lutego.

źródło: TVP Olsztyn

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Święto ziemniaka Mazurski Raj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo