ReklamaA1 - Stranda Jesień

Zbrodnia wykryta po latach z Mazurami w tle

Bieżące26 października 2021, 19:55Komentarzy: 1
Zbrodnia wykryta po latach z Mazurami w tle
Zdjęcie poglądowe. fot. Policja

Bardzo rzadko na naszym portalu publikujemy takie informacje. Tym razem jednak robimy wyjątek. Jest zbrodnia i po latach w końcu kara oraz wykryty sprawca. A cała ta ponura historia wydarzyła się właśnie na Mazurach.

Niektóre sprawy wymagają czasu, cierpliwości i dodatkowego poświęcenia, by mogły zostać rozwiązane. Wytężona praca szczycieńskich śledczych, których od kilku miesięcy wspierali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, przyniosła oczekiwany rezultat w sprawie zabójstwa, która swój początek miała w maju 2008 roku.

Początek tego śledztwa brzmi jak początek filmowej historii kryminalnej. Dwóch młodych wędkarzy 18 maja 2008 r. wybrało się na ryby na jezioro Świętajno w okolicach Raciboru. W trakcie połowu natknęli się na zwłoki mężczyzny, zalegające na dnie akwenu. Jak się okazało ciało leżało w wodzie na tyle długo, że jego rozkład utrudniał identyfikację osoby.

Dokonane ustalenia wskazywały, że mogło dojść do zabójstwa mężczyzny. Śledczy apelowali wówczas do lokalnej społeczności o wszelkie informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia tożsamości ofiary. Niestety bezskutecznie.

Choć wtedy nie udało się ustalić okoliczności śmierci mężczyzny, śledczy nie zapomnieli o tej sprawie i po latach do niej wrócili. W związku z podejrzeniem, że odnalezione ciało należało do zaginionego mężczyzny z powiatu ostrołęckiego, wykorzystane zostały nowoczesne badania biologiczne i potwierdzona została tożsamość osoby odnalezionej w jeziorze.

Jak ustalili szczycieńscy śledczy do zabójstwa doszło 28 września 2007 r. na terenie miejscowości Kadzidło (pow. ostrołęcki, woj. mazowieckie). Wówczas sprawca tej zbrodni miał zaledwie 27 lat, a motywy jego działania wynikały z prywatnych relacji z ofiarą.

Zbadane zostały dokładnie okoliczności zaginięcia 42-latka, a następnie przy koordynacji i ukierunkowaniu przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie, rozpoczęły się działania operacyjne, które doprowadziły do wytypowana i zatrzymania podejrzanego o dokonanie tej zbrodni.

W miejscowości Goworowo (pow. ostrołęcki) zatrzymany został 41-latek, który w trakcie przesłuchania przyznał się do winy.

źródło: KWP Olsztyn

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

 • 8
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 8
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 7
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 6
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 7
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew