Żeglarska meta coraz bliżej. Za nami kolejne eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur

W miniony weekend odbyły się drugie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur – Arkodach&Centrum Budowlane Mrągowo CUP. Tym samym rywalizacja o awans do finału wkracza w decydującą fazę. Ostatnia szansa na uczestnictwo w finale pojawi się podczas wrześniowych regat w Mikołajkach.

Rywalizacja na wodzie toczyła się ponownie w 4 klasach ŻGP Warmii i Mazur: jachty kabinowe, otwartopokładowe, OPEN oraz windsurfing. Oprócz tego, na Czosie zobaczyliśmy dawno niewidzianych w Mrągowie FINN-istów oraz uzdolnioną młodzież startującą w klasie 420. W sumie na starcie pojawiło się 18 jachtów z całej Polski.

- Już od 11 lat wspieramy działania Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „CZOS”. Nie może być zresztą inaczej, bo nasz syn ma żeglarską przeszłość. Rywalizacja w cyklu Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur to nie tylko prestiż, ale też możliwość integracji na wysokim poziomie – mówi Wioletta Cagara z firmy Arkodach.

Sędzią głównym imprezy był po raz kolejny Andrzej Nowicki. Warunki pogodowe sprawiły, że bez przeszkód w ciągu 2 dni udało się rozegrać 6 wyścigów krótkodystansowych (2 śledzie). Rywalizacja trwałaby dłużej, ale o 15.00 organizator postanowił zorganizować strefę kibica w związku z meczem EURO Polska-Holandia.

W klasie jachtów kabinowych zwyciężyła załoga „Festiwalowe Mrągowo”: Bartosz Bogucki, Sebastian i Jakub Jurkiewicz. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa HiT: Hubert Jabłoński i Tomasz Krzywosz. Trzecie miejsce zajęli: Dariusz Bałdyga, Mateusz Gigielewicz i Radosław Parzych.

W klasie FINN (oraz w klasie jachtów otwartopokładowych) zwyciężył Jarosław Radzki, który zdominował wszystkie wyścigi. Drugie miejsce wywalczył Błażej Wyszkowski, a na ostatnim miejscu podium znalazł się Ryszard Gliszczyński.
Wśród desek ponownie prym wiódł Ireneusz Kutyła, który wygrał wszystkie wyścigi i jest wciąż niepokonany w regatach Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur. Drugie miejsce zajął Mariusz Nalewajek, a na trzecim miejscu swój start zakończyła Oliwia Chomka.

W klasie 420 zwyciężyła załoga Daniel i Klaudia Łachacz. Drugie miejsce zajęli: Maciej Szawkowski i Igor Murach. Trzecie miejsce wywalczyli Jakub Częczek i Antoni Muszyński.

Partnerzy cyklu: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiat Mrągowski, Gmina Miasto Mrągowo, Gmina Mrągowo.