ReklamaA1 - Gertis

Zmiany w Twierdzy Boyen w Giżycku

BieżąceInwestycje31 grudnia 2020, 12:40
Zmiany w Twierdzy Boyen w Giżycku
 fot. UM Giżycko

Remont muru Carnota zakończony, nowe oświetlenie zamontowane, a teren pod ścieżkę rowerową przekazany. Twierdza Boyen wciąż się zmienia i pięknieje. A to wszystko dzięki temu, że Giżycko regularnie pozyskuje środki i realizuje projekty w ramach współpracy transgranicznej.

Aktualnie miasto współpracuje z rosyjskim miastem Sowieck, w ramach projektu „Giżycko i Sowieck – współpraca na rzecz rozwoju zachowania dziedzictwa historycznego, kulturowego i przyrodniczego obszaru transgranicznego”.

Celem projektu jest wykorzystanie potencjału dziedzictwa historyczno-przyrodniczego przygranicznych terenów Giżycka oraz Sowiecka (Rosja) w turystyce.

W ramach tego projektu zrealizowano: remont muru Carnot’a (fragment muru od strony Bramy Giżyckiej do narożnika bastionów Leopold i Ludwig), wybudowanie oświetlenia parkowego wzdłuż muru Carnot’a od odcinku Bramy Giżyckiej do Bramy Kętrzyńskiej.

Natomiast w planach jest jeszcze  stworzenie trasy rowerowej wokół Twierdzy Boyen i w jej otoczeniu (łącznie: 5628 m, w tym ok. 3729 m to ścieżka pieszo-rowerowa oraz  ok. 1899 m trasy MTB) oraz zrealizowanie działań promocyjnych m.in.:  konferencje, montaż tablic informacyjnych i pamiątkowych, udział w tworzeniu strony internetowej, organizacja wydarzenia – wyścig wokół Twierdzy, organizacja wystawy fotograficznej.

Aktualnie w Twierdzy Boyen trwają intensywne prace nad renowacją muru Carnota i montażem oświetlenia. Niebawem wyłoniony zostanie wykonawca ścieżek rowerowych.

Na podstawie: UM Giżycko

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 11
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Sailing Machine