ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Znamy termin imprezy Operacja Boyen w 2023 r.

Znamy termin imprezy Operacja Boyen w 2023 r.
 fot.  Giżyckie Centrum Kultury.

Przed nami duża impreza plenerowa na Mazurach – czyli cykliczne widowisko, Operacja Boyen. Do tej pory właśnie na to wydarzenie ściągały tysiące turystów z całego kraju. Jak będzie tym razem? My znamy już datę tej imprezy w 2023 r.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nie obejrzeliśmy pod murami Twierdzy Boyen ani inscenizacji walk, ani też nie zobaczymy rekonstruktorów historycznych paradujących w dawnych mundurach po ulicach Giżycka. Organizator plenerowej imprezy Święto Twierdzy Boyen podjął decyzję o rezygnacji z jej części militarnej.

- Z uwagi na wojnę na Ukrainie została podjęta decyzja o rezygnacji z części militarnej, czyli defilady ulicami miasta i widowiskowej inscenizacji bitwy na majdanie podczas nadchodzącej edycji Święta Twierdzy Boyen – informowali organizatorzy.

Operacja Boyen, która odbywa się w Twierdzy Boyen i w jej otoczeniu w tym roku odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia br.

Jak będzie w tym roku? Na razie nie wiemy, ponieważ organizatorzy nie opublikowali jeszcze nawet prowizorycznego programu wydarzenia na Mazurach.

Operacja Boyen to wyjątkowe widowisko historyczne, poświęcone wydarzeniom z okresu I wojny światowej. To od lat dynamiczne rekonstrukcje, wierne repliki umundurowania armii pruskiej i rosyjskiej, pirotechnika filmowa, repliki broni lekkiej i maszynowej oraz ciężka artyleria w postaci armat i czołgów z czasów Wielkiej Wojny.

Wspaniałe tło wydarzeń stanowi XIX-wieczna Twierdza Boyen w Giżycku. Miejsce atrakcyjne turystycznie przez cały rok ze względu na malownicze trasy zwiedzania, wystawy tematyczne, wernisaże, warsztaty rodzinne.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Odysseya Yachts