ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Znany dziennikarz telewizyjny buduje dom na Mazurach

Bieżące25 stycznia 2020, 7:00Komentarzy: 1
Znany dziennikarz telewizyjny buduje dom na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Mazury są piękne, jeszcze dziewicze i pełne wspaniałej przyrody. Nic dziwnego, że wielu polskich celebrytów właśnie tu buduje swoje domy. Jeszcze niedawno sporo pisało się o inwestycji piłkarza Roberta Lewandowskiego na Mazurach. Teraz okazuje się, że chce tu osiąść również znany dziennikarz telewizyjny Piotr Kraśko.

Mazury przyciągają każdego. Nic w tym dziwnego, ponieważ ten urokliwy, pełen jezior, lasów, zabytków to miejsce nie tylko urlopowego odpoczynku wielu Polaków ale również znanych celebrytów. Niektórzy z nich nie tylko tu wypoczywają ale również decydują się osiąść na stałe.

W połowie ubiegłego roku media ogólnopolskie obiegła informacja, że gwiazda piłki nożnej – Robert Lewandowski będzie współinwestorem rozległego kompleksu rekreacyjnego w Giżycku. Obiekt ma nosić nazwę „Wodny Świat”. Lewandowscy mają w tym regionie już okazały dom, w miejscowości Stanclewo pod Olsztynem.

Założenia projektu „Wodny Świat” są imponujące. W Giżycku, obok molo, na jeziorze Niegocin ma powstać centrum rekreacyjne i edukacyjne z restauracją na wodzie, miejscami do cumowania i Osadą Żeglarza. Inwestycja opiewa na prawie 72 miliony złotych.

Zobacz jak będzie wyglądała inwestycja Roberta Lewandowskiego na Mazurach.

Na początku lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że projekt "Wodny Świat" otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 41 milionów złotych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Projekt realizują cztery firmy. W jednej z nich udziałowcem jest piłkarz Robert Lewandowski.

Tymczasem jak się okazuje Mazury urzekły również znanego dziennikarza telewizyjnego – Piotra Kraśko.

Jak podaje "Fakt", Piotr Kraśko wraz z żoną i trójką dzieci będąc w Gałkowie na Mazurach, zatrzymują się w domu teściów. To piękna i duża posiadłość, ale ze względu na to, że jej część jest wynajmowana gościom, Kraśkowie zajmują poddasze. Rodzice z trójką dzieciaków zaczynają jednak odczuwać ciasnotę..

- Nie było wyjścia, zapadła decyzja o budowie własnego domu, oczywiście w sąsiedztwie. Teren jest już przygotowany, a prace ruszą na dobre wiosną - czytamy w gazecie.

Piotr Kraśko (ur. 11 lipca 1971 w Warszawie) to teatrolog, dziennikarz i prezenter telewizyjny. W latach 1991–2016 r. dziennikarz Telewizji Polskiej (TVP), korespondent TVP w Brukseli (2003), Rzymie (2004–2005), Waszyngtonie (2005–2008), w latach 2012–2016 szef redakcji Wiadomości TVP1.

Od 2016 r. prezenter TVN: współprowadzący Dzień Dobry TVN i TVN24 BiS: gospodarz programu "Fakty o świecie"; laureat „Wiktorów” w kategorii „Najlepszy prezenter” (2008) i „Prezenter telewizyjny” (2013).

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

 • 8
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 5
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 8
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 4
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 4
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka