ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Zwiedzaj Mrągowo, oglądaj zabytki i szukaj...skarbu!

21 stycznia 2023, 8:50
Zwiedzaj Mrągowo, oglądaj zabytki i szukaj...skarbu!
 fot. mazury24.eu

Informacja Turystyczna w Mrągowie opracowała quest „Poznaj Mrągowo”. Udział w takiej zabawie pozwala na poznanie historii tego mazurskiego miasta oraz ciekawe zwiedzanie jego zabytków.

Questy stają się coraz popularniejsze, dlatego pracownicy mrągowskiego magistratu postanowili stworzyć miejską grę, która umili turystom odpoczynek w Mrągowie, pobudzi ich wyobraźnię i ciekawość miasta.

- Quest jest również świetną formą edukacji dla mieszkańców Mrągowa, dzięki czemu wzrośnie ich wiedza o regionie i wzmocni się lokalna tożsamość. Najskuteczniejsza edukacja odbywa się poprzez osobiste doświadczenie. Jeśli dodać do tego elementy zabawy i poszukiwań skarbu, to mamy gotową receptę na uatrakcyjnienie oferty edukacyjno-turystycznej miasta – informuje Urząd Miejski w Mrągowie.

Quest to gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania. Przy okazji umożliwia poznanie najważniejszych atrakcji Mrągowa. Jest to dobra zabawa dla każdego, bez względu na wiek. Podczas rozwiązywania możemy poczuć klimat miejsca, w którym jesteśmy.

Mrągowo jest jednym z najstarszych mazurskich miast. Prawa miejskie otrzymało w latach 1404 – 1407. W odróżnieniu od innych miejscowości właściwie nie zostało zniszczone podczas II wojny światowej, dlatego można tu poczuć atmosferę wschodniopruskiego miasteczka.

Przejście trasy zajmuje około 1,5 h. Do przejścia jest 5,4 km. Do zabawy wystarczy ulotka z zagadkami. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety Mrągowa. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb”.

Wszyscy zainteresowani udziałem w zabawie powinni zgłosić się do Informacji Turystycznej „Ratusz”, ul. Ratuszowa 5 w Mrągowie. Otrzymacie tam ulotkę questu.

Jak szukać skarbu?

Twoim zadaniem, oprócz zdobycia wiedzy, jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Dzięki zebranym na trasie literom, na końcu wędrówki w Twoje ręce trafi skarb!

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Sasanka

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Lamdo
ReklamaA2 - Ruciane Park