Gospodarstwo EulaliiGospodarstwo Eulalii

Atrakcja poza szlakiem WJM
1 0 6218

Bardzo piękne i ciekawe miejsce na Mazurach, które powinien odwiedzić każdy miłośnik przyrody. Można tu obejrzeć wiele gatunków zwierząt oraz skorzystać z przejażdżek konnych i powozami po urokliwych leśnych szlakach.

Fundacja „Eulalii” znajduje się w miejscowości Zyzdrojowa Wola pod Mrągowem (gmina Piecki), położona w przepięknym krajobrazie rzeki Kurtyni, wokół lasów i jezior. Została powołana do życia przez Eulalię Wojnicz w 1998 r. Organizacja powstała głównie w celu propagowania jazdy konnej oraz jazdy różnego rodzaju pojazdami z konnymi i psimi zaprzęgami. Zajmuje się także pomocą poszkodowanym zwierzętom i ratowaniem ich przed oddaniem do rzeźni.

Fundacja opiekuje się ponad setką zwierząt – końmi, psami, świniami, kurami, kotami, osłami, kucykami, bobrami, bocianami. Skupia się również na wykupywaniu koni przeznaczonych do rzeźni. Praktycznie wszystkie zwierzęta, które trafiły do Eulalii, doznały okrutnego losu z rąk człowieka. Tu odnajdują spokój i bezpieczeństwo.

Turyści mogą oglądać na terenie fundacji uratowane zwierzęta. Dla dzieci i dorosłych możliwe są przejażdżki konne i na kucykach. Organizowane są również wycieczki, imprezy plenerowe, obozy konne dla szkół.

Trasy przejażdżek wiodą przez przepiękną Puszczę Piską oraz wzdłuż jeziora Zyzdrój Wielki. W ramach działań charytatywnych prowadzona jest od lat nieodpłatna hipoterapia dla dzieci z porażeniem mózgowym, spotkania i jazda konna dla dzieci z domów dziecka, pensjonariuszy domów opieki i pomocy społecznej oraz dla osób niepełnosprawnych – dzieci i dorosłych.

Na terenie fundacji funkcjonuje całoroczny ośrodek, gdzie jest możliwość wynajęcia pokoi i apartamentów. Fundacja jest otwarta codziennie. Wstęp na teren jest bezpłatny. Płatne są jedynie dodatkowe atrakcje, dzięki czemu Fundacja może utrzymać zwierzęta.

Cennik

  • wstęp bezpłatny
  • opłata za dodatkowe opcje według wyceny
Gospodarstwo Eulalii - zdjęcie
+ 27 zdjęć

Gospodarstwo Eulalii

Zyzdrojowa Wola 6, Piecki

tel. 606 648 799

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Gertis