Izba Pamięci w PiersławkuIzba Pamięci w Piersławku

Atrakcja poza szlakiem WJM
0 0 3473

Izba Pamięci Ernsta Wiecherta w leśniczówce w Piersławku. Ernst Wiechert był postacią niezwykłą. Niemiec, urodzony na Mazurach, znakomity pisarz jawnie krytycznie wypowiadający się na temat nazizmu. Za swoje poglądy trafił na kilka miesięcy do obozu koncentracyjnego. Wojnę przeżył, jednak rozczarowany powierzchownymi zmianami w Niemczech wyemigrował do Szwajcarii.

Autor wielu poczytnych książek, które ukazywały się głównie w okresie przedwojennym. Opisywał głównie swoje ukochane Mazury, stąd jego powieści to kopalnia wiedzy o tym regionie. W leśniczówce w Piersławku, gdzie urodził się pisarz (1887 r.) obecnie znajduje się Izba Pamięci poświęcona Wiechertowi. Funkcjonuje od roku 1996.

Wystaw została przygotowana przez pracowników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. W Izbie Pamięci autora można obejrzeć dzieła pisarza wydane w języku niemieckim i ich polskie tłumaczenia oraz liczne dokumenty, druki okolicznościowe i fotografie związane z Ernstem Wiechertem. Na ścianie budynku znajdują się dwie tablice pamiątkowe, ufundowane z okazji 100 i 110 rocznicy urodzin pisarza.

Godziny otwarcia

  • Izba Pamięci Ernsta Wiecherta w Piersławku jest otwarta od 4 maja do 28 września (od wtorku do piątku)
  • godziny otwarcia 9:00 - 15:00
  • w soboty, niedziele, poniedziałki oraz święta - nieczynne

Ceny

  • koszt biletu 4 zł / osoba

Izba Pamięci w Piersławku

Mapa google
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy