Izba Regionalna w WejsunachIzba Regionalna w Wejsunach

Atrakcja poza szlakiem WJM
0 0 680

Są takie miejsca na Mazurach, gdzie koniecznie warto zajrzeć, jeśli chcemy poczuć „ducha” tych ziem. Takim miejscem z pewnością jest Izba Regionalna, która znajduje się w niewielkiej miejscowości Wejsuny.

Izba Regionalna w Wejsunach jest miejscem, gdzie można zapoznać się z historią, kulturą i tradycjami regionu. W placówce znajdują się eksponaty związane z życiem codziennym, rzemiosłem, rolnictwem i obrzędami ludowymi dawnych mieszkańców tych ziem - Mazurów. Izba została założona w 1971 roku przez Eugeniusza Bielawskiego, nauczyciela i działacza społecznego, który zgromadził wiele cennych pamiątek i przedmiotów związanych z życiem codziennym dawnych mieszkańców tego regionu.

Drewniana chata, w której mieści się muzeum, jest przykładem budownictwa mazurskiego z XIX wieku. Została zbudowana przez mistrzów kurpiowskich. W izbie można podziwiać stare meble, narzędzia gospodarskie, sprzęty domowe, gazety i druki mazurskie pisane w języku polskim, stroje ludowe, instrumenty muzyczne i zabawki.

Placówka jest otwarta w sezonie turystycznym i organizuje różne imprezy kulturalne i edukacyjne. Izba Regionalna w Wejsunach to atrakcja dla wszystkich, którzy chcą poznać bogactwo i różnorodność dziedzictwa Mazur. Izba Regionalna w Wejsunach organizuje również warsztaty edukacyjne, pokazy i wystawy czasowe.

Izba Regionalna w Wejsunach - zdjęcie
+ 10 zdjęć

Izba Regionalna w Wejsunach

Wejsuny 62, Wejsuny

tel. 513 184 175 , 888 163 328

profil facebookwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Przystań Nautica