Kanał Piękna GóraKanał Piękna Góra

Atrakcja na szlaku WJM
0 0 5738

Kanał znajduje się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zlokalizowany jest w północnej części zatoki Tajt. Stanowi połączenie pomiędzy jeziorami: Tajty i Kisajno. Pływać mogą tu tylko mniejsze jednostki. Trasa wodna przechodzi pod mostem drogowym na trasie z Kętrzyna do Giżycka. Obiekt w ostatnim czasie przeszedł remont i został podniesiony dla potrzeb łatwiejszej żeglugi kanałem.

W miejscowości Piękna Góra znajduje się przystań żeglarska. Kanał Piękna Góra wraz z Kanałem Niegocińskim są chętnie używaną alternatywną dla kanału Łuczańskiego, drogą wodną łączącą jeziora Niegocin i Kisajno.

Wszyscy żeglarze pamiętają to miejsce jako kanał gdzie trzeba było być wyjątkowo ostrożnym, to z racji ostrego zakrętu i braku widoczności za nim oraz 2 linii energetycznych. Na całe szczęście w 2018 roku poprawiono kanał, który teraz jest szerszy i zapewnia lepszą widoczność. Usunięto także jedną z linii energetycznych. Po wyjściu z kanału można już od razu stawiać maszt. Stawiają go zwykle żeglarze, którzy wracają do jednego z portów lub płyną w kierunku pięknego jeziora Tajty.

Kanał Piękna Góra

Mapa google
ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina