Konsulat św. Mikołaja w KętrzynieKonsulat św. Mikołaja w Kętrzynie

Atrakcja poza szlakiem WJM
1 0 6108

Z czym kojarzą nam się bombki choinkowe? Oczywiście – ze świętami Bożego Narodzenia, choinką oraz św. Mikołajem. Będą przejazdem w Kętrzynie warto odwiedzić konsulat świętego od prezentów i wyjechać z własnoręcznie zrobioną bombką. Pozostanie nam pamiątka na całe życie.

Właśnie w Kętrzynie firma Doroszko produkuje znane na całym świecie bombki choinkowe. Przy tym przedsiębiorstwie, w odpowiednio stylizowanej chacie, działa najprawdziwszy Konsulat św. Mikołaja. Czyli znajdziemy tu wszystko co jest związane ze świętami Bożego Narodzenia. No i oczywiście bombki, właściwie tysiące bombek w różnych kształtach i kolorach. Jedną z nich, o kształcie i kolorze jaką tylko chcesz, możesz sam „wyprodukować” czyli wydmuchać – jak to się fachowo nazywa.

Oprócz tego można tu obejrzeć galerię bombek, gdzie prezentowane są wyroby firmy Doroszko kierowane na cały świat i wiele rynków krajowych (np. amerykańskie czy japońskie bombki).

Bombkowe miasteczko św. Mikołaja – to właśnie tu można napisać i od razu wysłać list do św. Mikołaja lub po prostu do znajomych i rodziny. Znajduje się tu także biuro paszportów, bajkowe kino i kawiarnia. Natomiast w mikołajowym laboratorium do srebrzenia i lakierowania można ozdobić własnoręcznie wydmuchaną bombkę.

W miasteczku można również własnoręcznie przygotować prezenty dla najbliższych i świątecznie je zapakować oraz odwiedzić bajkowe kino. Warto odwiedzić to miejsce, aby złapać trochę świątecznej, magicznej atmosfery i wrócić do czasów wspaniałego dzieciństwa i oczekiwania na prezenty św. Mikołaja. Konsulat św. Mikołaja mieści się w Kętrzynie przy ul. Dworcowej 3.

Cennik i informacje

  • Cena 35 zł/os.
  • Zwiedzanie w godzinach: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, bez niedziel – trasa ok. 1,5 h.
  • Rezerwacja internetowa www.konsulatmikolaja.pl lub telefoniczna +48 664 205 225 przynajmniej dzień przed wycieczką.

Konsulat można zwiedzać przez cały rok.

Konsulat św. Mikołaja w Kętrzynie - zdjęcie
+ 34 zdjęć

Konsulat św. Mikołaja w Kętrzynie

Dworcowa 3, Kętrzyn

tel. 664 205 225

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy