Mamerki BunkryMamerki Bunkry

Atrakcja na szlaku WJM
3 1 11364

Bunkry Mamerki - tu można dotknąć historii. Wszystkich pasjonatów historii, szczególnie ostatniej wojny światowej, z pewnością zainteresuje kompleks bunkrów w Mamerkach. Te wojskowe obiekty ochronne nie tylko można zobaczyć ale również zwiedzić! To prawdziwa perełka turystyki historycznej. Prawdziwie samowystarczalne miasteczko wojenne.

Kompleks 30 niezniszczonych bunkrów, zlokalizowanych 8 kilometrów za Węgorzewem. To tu mieściła się Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych (OKH) podczas agresji Niemiec na ZSRR. To tu w latach 2016 i 2017 poszukiwano zaginionej Bursztynowej Komnaty.

Opis dotyczy całego kompleksu Mamerki, przedstawiane zdjęcia dotyczą części kompleksu, który można z zachowaniem szczególnej ostrożności - zwiedzić bezpłatnie. Zwiedzanie tej części bunkrów zajmuje zwykle około godziny.

Cały obszar jest ogromny. Niektóre bunkry zaprojektowane zostały przez samego Adolfa Hitlera. Zachowały się w dobrym stanie do dziś. Parking dla samochodów zlokalizowany jest w samym centrum kompleksu. Można więc szybko i łatwo dotrzeć do tych obiektów. Nie tylko je obejrzeć z zewnątrz ale również wejść do środka. Warto zaopatrzyć się w latarki, ponieważ nie ma tam oświetlenia.

Mamerki Bunkry - zdjęcie
+ 54 zdjęć
ReklamaA1 - port 69