Mazurskie Mini Zoo w KąpieMazurskie Mini Zoo w Kąpie

Atrakcja poza szlakiem WJMOferta partnerska
1 0 6823

Jeśli szukacie ciekawego miejsca na rodzinny wypad w okolicy Giżycka (5km), zapraszamy do Mazurskiego Mini Zoo w Kapie. To niewielkie ZOO, mieści się w malowniczej wiosce i oferuje możliwość obcowania z wieloma zwierzętami egzotycznymi i hodowlanymi, które można spotkać na polskie wsi lub w lesie.

Mazurskie Mini Zoo w Kapie to idealne miejsce dla miłośników zwierząt i przyrody w którym można zobaczyć między innymi: kangury, wielbłąda, jeżozwierze, alpaki, ostronosa, skunksa, serwala, surykatki, papugi, wiewiórki, emu, daniele, żółwia, przepiórki, pawie, bażanty, drób ozdobny, unikatowe rasy owiec takie jak: walisserskie, rackie, Św. Jakuba, qasant, somalijskie, kameruńskie, fryzyjskie, lancolma (jedna to jedna z największych kolekcji ras owiec w Polsce), ponadto: osiołki, kuce i konie, a także kozy ozdobne.

Zwierzęta można głaskać i karmić. Na terenie obiektu znajduje się również "królikolandia" tzn. mała kraina królików (gatunek baran francuski), która skrada serce małym i dużym, podobnie jak silki chińskie, kurki jedwabiste. 

Na terenie obiektu można również za dodatkową opłatą skorzystać z jazdy konnej na dużych i małych koniach, dla najmłodszych przewidziane "oprowadzanki" na kucach a dla dorosłych i dzieci - spacery konne po okolicznym terenie. Mini Zoo to miejsce, które z pewnością zachwyci dzieci jak i dorosłych. 

Ceny biletów Mazurskie Mini Zoo

  • 35 zł / osoba / płatność gotówką
  • dzieci do 1 lat - bezpłatnie
  • grupy zorganizowane powyżej 10 osób - 30 zł
  • karma 3 zł
  • oprowadzanka na koniu lub kucu - 30 zł
  • spacer w teren od 70 zł

Godziny otwarcia

  • codziennie w godzinach 10:00 - 18:00
Mazurskie Mini Zoo w Kąpie - zdjęcie
+ 63 zdjęć

Mazurskie Mini Zoo w Kąpie

Kąp 11, gmina Giżycko

tel. 663 564 391

profil facebookMapa google
ReklamaA1 - Strefa Kibica Sztynort