Miasteczko westernowe - MrongovilleMiasteczko westernowe - Mrongoville

Atrakcja poza szlakiem WJM
3 0 13337

Mazury przypominają trochę XIX wieczny Dziki Zachód w Ameryce Północnej. Nieskażona przyrody, dzikie, często niezamieszkałe tereny, dzika zwierzyna, niewielkie osady ludzkie. Nic więc dziwnego, że właśnie tu – pod Mrągowem ulokowało się westernowe miasteczko Mrongoville. Zresztą Mrągowo słynie z tradycji „kowbojskich”. To tu, co roku odbywa się festiwal muzyczny - Piknik Country.

Westernowe miasteczko zostało oddane do użytku w 2008 r. Budowa kosztowała blisko 8 mln zł i została dofinansowana z UE kwotą 4,5 mln zł. Mrongoville jest niemal dokładnie odwzorowanym miasteczkiem z czasów XIX-wiecznego Dzikiego Zachodu. Co ciekawe, obok tego miejsca działa również wioska indiańska z naturalnej wielkości namiotami – tipi. Miasteczko znajduje się na przedmieściach, niedaleko rzeki Dajny. Aby dojechać do Mrongoville należy kierować się na Giżycko i z lewej strony drogi szukać drogowskazu umieszczonego niedaleko parkingu.

Na ponad 10 ha znajdują się m.in.: budynek miejskiego ratusza, posterunek szeryfa i więzienie, saloon i bar meksykański, dworzec i torowisko z lokomotywą, domki traperów, stajnia, strzelnica i parking na ponad 200 samochodów. W samym miasteczko możemy wcielić się w prawdziwych kowbojów i poczuć się jak na Dzikim Zachodzie. Funkcjonuje tu wypożyczalnia strojów z tamtej epoki.

Na terenie Mrongoville można wynająć również domki wieloosobowe i apartamenty. Można więc w tym westernowym klimacie spędzić kilka dni. Zjeść i pobawić się w tawernie „Pod Pijaną Zgrają” zlokalizowanej na terenie miasteczka. Miasteczko możemy zwiedzać razem z animatorem i przewodnikiem. Organizowane są tu pokazy tańca country, a nawet można się tego tańca nauczyć. Na terenie miasteczka funkcjonuje również mini zoo, gdzie można karmić zwierzęta. Na spragnionych większych wrażeń czeka również park linowy.

Rancho Farmera oferuje naukę jazdy konnej, przejażdżkę bryczką i konkursy farmerskie. Będąc w miasteczku warto odwiedzić biura szeryfa z aresztem, zobaczyć zabytkową lokomotywę, cmentarz – miejsce spoczynku najgroźniejszych bandytów Dzikiego Zachodu. Można również wstąpić do sklepiku z pamiątkami, gdzie….otrzymasz swój własny list gończy. W Saloonie i Mexico Barze można posmakować dań typowych dla kuchni Dzikiego Zachodu i oczywiście kowbojskich trunków.

Dla najmłodszych na terenie Mrongoville znajduje się duży plac zabaw, z dmuchańcem i huśtawkami oraz gry zręcznościowe.

Termin i ceny

  • czynne codziennie od godz. 11.00 do 20.00
  • wstęp jest bezpłatny. Pozostałe atrakcje są płatne
Miasteczko westernowe - Mrongoville - zdjęcie
+ 8 zdjęć

Miasteczko westernowe - Mrongoville

Mrągowo, ul. Młynowa 50

tel. 501 577 757

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy