Muzeum Indian w SpytkowieMuzeum Indian w Spytkowie

Atrakcja na szlaku WJM
0 0 4940

Co robili Indianie na Mazurach? Tego nie wiadomo. Nie jest nawet pewne czy tu kiedykolwiek byli. Mają jednak swoje muzeum, które trzeba koniecznie odwiedzić. Bo może jakieś plemię indiańskie kiedyś się tu zabłąkało? Warto sprawdzić chociażby po to aby choć na chwilę wrócić do czasów dzieciństwa i poczuć się jak prawdziwy „czerwonoskóry”.

Byli czy nie byli – nieważne. Ważne, że w miejscowości Spytkowo na Mazurach mamy specjalną wioskę indiańską. Co więcej, są tam też „mazurscy Indianie”, którzy o życiu tych rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej chętnie opowiadają rozmaite historie. 

Giżycka to obiekt składający się z dwóch części:

  • muzeum Indian Ameryki Północnej, gdzie w stuletnim kamiennym, mazurskim budynku prezentowana jest kolekcja oryginalnego indiańskiego rękodzieła, strojów, broni, przedmiotów obrzędowych, zabawek itp. Czyli wszystkiego tego, czego Indianie używali na co dzień. Do obejrzenia mamy ponad 100 eksponatów pogrupowanych tematycznie.
  • możemy tu również odwiedzić plenerowy model indiańskiej wioski. Osada składa się z kilku, naturalnej wielkości indiańskich namiotów (tipi) a także z szałasu pary i platformy pogrzebowej.

Wszystkie te elementy ożywają w barwnych opowieściach profesjonalnie przygotowanych, posiadających bardzo bogatą wiedzę przewodników – pasjonatów kultury i życia Indian Ameryki Północnej. To właśnie tu możecie dowiedzieć się wszystkiego, czego byście chcieli o życiu i kulturze Indian, przekonać się jak bogata – także duchowo i kulturowo była ich cywilizacja, która niestety bezpowrotnie przemija. W muzeum można poczuć się również jak Winnetou – postrzelać z łuku czy repliki winchestera (wiatrówka) do celu czy spędzić czas przy ognisku słuchając wielu ciekawych opowieści.

Przy Muzeum Indian w Spytkowie funkcjonuje również sklepik, w którym można kupić interesujące pamiątki: - amulety i łapacze snów oraz bardzo ciekawą etniczną biżuterię. Muzeum Indian znajduje się w Spytkowie, 5 km na północny-wschód od Giżycka, przy trasie do Węgorzewa. Przy ostatnich zabudowaniach miejscowości Spytkowo trzeba skręcić w lewo i przejechać 300 m do Muzeum.

Otwarte

  • Muzeum działa od maja do września, w godzinach od 10.00 do 18.00.

Ceny biletów

  • bilet normalny - 10 zł / osoba
  • bilet ulgowy - 7 zł / osoba
  • rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) - 30 zł
  • dzieci do lat 4 - gratis
  • program podstawowy: zwiedzania z ogniskiem i zabawami (dla grup min. 15 osób, czas trwania około 2,5 godziny) – 15 zł / osoba

Muzeum Indian w Spytkowie

Giżycko, Spytkowo 48

tel. 502 448 504

przejdź do wwwwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Sailing Machine